Kristīnes Želves aizsāktais filmā „Mērijas ceļojums” turpinās pētījumos Latvijā un Zviedrijā, lai rudenī taptu izstāde „Mērijas ceļojums. Grosvaldu dzimtas stāsts”. Par ceļu uz izstādi Kultūras Rondo stāsta Kristīne Želve.

"Viss sākās ar zābakiem un vienu no Grosvaldu dzimtas atvasēm Mēriju Grīnbergu jaunāko, par kuru tapa filma. Protams, Mērijai fonā visu laiku bijusi viņas ģimene," Latvijas Radio raidījumā "Kultūras Rondo" stāsta filmas "Mērijas ceļojums" režisore un viena no topošās izstādes autorēm Kristīne Želve.

Viņa stāsta, ka interese par Grosvaldu dzimu ir ne tikai viņai, bet arī domubiedriem, kas piedalās izstādes veidošanā.

Izstāde būs starpdiciplināra – tas būs visdažādāko dokumentu apokojums, vēstules dienasgrāmatas, no daudziem vēsturiskiem faktiem top mūsdienīgi artefakti, ko pasniegs video formātā. Pie topošās izstādes strādā Kristīne Želva, māksliniece Ieva Stūre, kuratore Ieva Kalnača, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētniece Eva Eglajā, projekta vadītāja Katrīna Vatslāva.

Grosvaldu dzimtai veltītu izstādi “Mērijas ceļojums. Grosvaldu dzimtas stāsts” Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā atklās septembrī.