Līdz 29. jūlijam Kalnciema kvartāla galerijā skatāma mākslinieku apvienības “4K” izstāde “Pasaules gals”.

"Tēma liekas vienkārši vīrusa laikā kļuva ļoti aktuāla. Pasaules gals Mēs esam apvienība "4K", kursabiedri, pēdējais gads kurš vēl paguva studēt pie Andra Freiberga. Viņš 1. kursā ir slavens ar to, ka viņš dod mazos uzdevumus un viens no tādiem ir "pasaules gals". Mūsu kursam nesanāca šis uzdevums," par izstādes ideju raidījumā "Kultūras Rondo" stāsta viens no šī četrinieka - mākslinieks Andris Kaļiņins.

"3.kursā sapratām, ka tā ir laba frāze un ar to spēlējamies. Esam četri, esam atšķirīgi un līdz ar to izstādē būs 12 darbi, un katrs ir atšķirīga versija, kas ir pasaules gals un kā tas izskatās," turpina Kaļiņins.

“4K” ir kursabiedri Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas nodaļā. Andris Kaļiņins, Ieva Stalšene, Madara Mela un Katrīna Ieva šobrīd kopīgi ir aizrāvušies ar glezniecību. Izstādē viņi piedāvā vizuālas versijas par vienmēr un sevišķi 2020. gadā aktuālo tēmu – pasaules gals. 

Māksliniece Katrīna Ieva atklāj, ka viņas darbā dominē baltā krāsa visvairāk. 

"Domāju, ka pasaules gals nāk visiem par labu, vajag visiem mazliet atelpas. Karantīna iedeva atelpu un tā brīvā elpa jāsaglabā," uzskata Katrīna Ieva. 

Kaļiņins vērtē, ka pasaules gals ir pateicīga tēma un to zinājis arī viņu pasniedzējs Andris Freibergs.

"Tā ir jaudīga tēmā, ir ko meklēt un rakt," uzskata Kaļiņins.

Četrus kursabiedrus vieno ne tikai kopīgas studijas, bet arī tas, ka viņiem nav mākslas vidusskolas izglītības. 

"Līdz ar to mēs ienācām Mākslas akadēmijā un strādājām ar scenogrāfisko domu, bet nav rāmja glezniecībā. Mēs satikām daudzus iedvesmojošus gleznošanas pasniedzējus, viņi mūs motivējuši, ka mūsu scenogrāfiskā domāšanu var labi izmantot glezniecībā," bilst Kaļiņins.

"Mūsu darbos dominē scenogrāfiskā domāšana. Tā nav gleznotāja domāšanā, viņu papildina Ieva.