Lai pastiprinātu mākslas augstskolu studentu un mācībspēku starptautisko redzējumu un iespējas, Eiropas Savienības atbalstītā alianse „EU4ART” ar daļu no savas darbības praktiskajiem rezultātiem iepazīstināja šajā februārī Latvijas Mākslas akadēmijas aulā. Savukārt aizvadītajā nedēļā apjomīga izstāde atklāta Drēzdenes Mākslas akadēmijā. Tajā dažādos medijos savas prasmes apliecina studenti no Latvijas, Itālijas, Ungārijas un Vācijas.

Līdz šim pirmā un vienīgā Eiropas mākslas augstskolu alianse EU4ART aizvadījusi aktīvu trīs gadu darba periodu, kurā notikušas kopīgas konferences, diskusijas, izstādes, darba vizītes un attālinātās tiešsaistes sarunas. Nu tas viss sekmējies ar 23 studentu – un arī dažiem pasniedzēju – darbiem no Latvijas Mākslas akadēmijas, Budapeštas, Romas un Drēzdenes mākslas akadēmijas. Tie līdz 19.jūnijam skatāmi Drēzdenes Mākslas akadēmijas milzu izstāžu zālē „OKTAGON” ar vienotu ekspozīcijas nosaukumu „Vom Uberscheiten” / „Transitioning”. Pāreja, nokļūšana no viena stāvokļa otrā – un ne tikai prāta un ideju, bet arī fiziskā izteiksmē.

Iepazīties ar izstādes darbiem un norisēm meistardarbnīcās būs iespējams režisora Mārtiņa Grauda veidotajā dokumentālajā pārskatā, kurš visā drīzumā būs skatāms Latvijas Mākslas akadēmijas „Facebook” lapā un arī „YouTube” platformā.