„Cilvēkam vajag suni” ir jaunākais iestudējums Valmieras drāmas teātrī. Izrāde tapusi pēc rakstnieces Regīnas Ezeras stāstu motīviem. Režisors Jānis Znotiņš un dramaturģe Ance Muižniece ar šo stāstu starpniecību ielūkojas pusaudžu sirdīs, viņu pieaugšanas sāpēs un priekos. Skatītāji atzīst, izrāde emocionāli uzrunājusi un likusi aizdomāties par atbildību.

Izrāde sākas ar stāstu, kurā suņu vīrs atbrauc uz Rīgu pārdot četrus savas Grācijas kucēnus. Katrā stāstā atklāts, kā katrs saimnieks sadzīvo ar savu jauniegūto suni.

Izrāde iekļauta programmas „Latvijas skolas soma” piedāvājumā, tāpat kā iepriekšējās režisora veidotās izrādes – Jannes Telleres „Nekas” un Valda „Staburaga bērni”. Skatītāju zālē daudz skolas vecuma jauniešu, arī ģimenes kopā ar bērniem.

Izrādē vēl piedalās aktieri Ieva Puķe, Ilze Pukinska, Māra Mennika, Mārtiņš Liepa, Aigars Apinis, Kārlis Freimanis, Rihards Jakovelis, Ingus Kniploks, Juris Laviņš, Rihards Rudāks un Mārtiņš Meiers. Izrādes radošajā komandā – scenogrāfe Pamela Butāne, kostīmu māksliniece Inga Siliņa, komponists Jēkabs Nīmanis un gaismu mākslinieks Jānis Sniķers radījuši vienotu, nosacītu vidi un atmosfēru.

Valmieras teātra mājas lapa vēsta, ka tuvākās izrādes „Cilvēkam vajag suni” jau izpārdotas, biļetes var iegādāties uz 15.marta izrādi.