Izbēdzis cietumnieks, kurš ir pārģērbies par Ziemassvētku vecīti un, iespējams, var novērst Ziemassvētku krīzi ģimenē.  Pirmizrādi piedzīvojusi Aigara Graubas jautrā Ziemassvētku piedzīvojumu filma visai ģimenei “Circenīša Ziemassvētki”. Kultūras rondo par filmu stāsta Aigars Grauba.

Režisors ar radošo komandu izveidojuši filmu visai ģimenei, izstāstot Ziemassvētku stāstu, kurā nejauši satikušies svešinieki piedzīvo īstu brīnumu saspringtajā svētku laikā.

"Tas ir veids, kā skatos uz pasauli," par filmu saka Aigars Grauba. Bet viņa paša Ziemassvētku sajūta saistās ar filmu "Cietais rieksts".

Režisors Aigars Grauba, kurš ir arī filmas scenārija autors, jautāts par filmas stāsta motīvu, ir atklāts: “Lai cik paradoksāli tas izklausītos, tieši lielākie ikgadējie ģimenes svētki, Līgo vakars un jo sevišķi Ziemassvētki nereti draud izvērsties par “katastrofu”, kā to nosauc viena no filmas varonēm – mazā Marta. Kad pirmssvētku stresa apstākļos jāpaspēj izdarīt visu gan darbā, gan mājās, pat vissaskanīgākajās ģimenēs mēdz iestāties krīze. Domāju, ka ikviens, ko tādu ir pieredzējis, ja ne gluži uz savas ādas, tad draugu, radu vai paziņu lokā gan. Ziemassvētki ir mīlestības un brīnumu laiks, un ja vēl mājas pagalmā uzrodas izbēdzis cietumnieks, kurš pārģērbies par Ziemassvētku vecīti, mūsu rīcībā ir viss, lai izveidotu aizraujošu kinostāstu visai ģimenei”.

Filmas veidošanā piedalījusies pieredzējusi radošā komanda. Galveno lomu spēlē talantīgais Liepājas teātra aktieris Kaspars Kārkliņš, bet Dambju ģimenes pāra lomās iejutušies Inga Tropa un Jānis Vimba. Filmā būs dzirdama komponista Riharda Zaļupes mūzika, baudāms operatora Valda Celmiņa un skaņu režisora Aleksandra Vaicahovska talants. Par estētiku un vizualizāciju parūpējušies mākslinieki Maija Jansone un Kārlis Balodis, grima māksliniece Aija Beata Rjabovska un kostīmu māksliniece Sandra Sila.

Par filmas kopā salikšanu atbildīga montāžas režisore Paula Popmane, savukārt par visu atbildīgais Circenīša Ziemassvētku producentu duets – Ivo Baumanis un Kristiāns Alhimionoks.

Šobrīd Aigars Grauba turpina darbu pie filmas „Jumprava – lielais notikums”, kuras pirmizrāde paredzēta pēc gada - 2023. gada 18. novembrī.