Visas balvas ir žūrija specbalvas – tā šogad var teikt par „Spēlmaņu nakts” konkursu. Ciklā „Aizvadītā teātra sezona Spēlmaņu nakts žūrijas acīm” dzirdēsit pamatojumu. Šodien Edītes Tišheizeres un Undīnes Adamaites atbildes uz mūsu jautājumiem par sezonu, ko dēvējam par dīvainu un sarežģītu. Skaidrosim arī, vai kopējais sabiedrības nogurums, apātija un neziņa atspoguļojas skatuves darbos?

Pieredze „Spēlmaņu nakts”  žūrijas darbā ir gan teātra kritiķei un zinātniecei Edītei Tišheizerei, gan teātra kritiķei un kultūras žurnālistei Undīnei Adamaitei. Viena emocionālāk, otra racionālāk atskatās uz redzēto kopumā. Vispirms teātra sezonu lūdzām raksturot īsi, vienā vai vai dažos vārdos.

"Saraustīta, bet cerību pilna," īsi sezonu raksturo Edīte Tišhezere.

"Dīvaina, ļoti sarežģīta, bet ārkārtīgi spilgtu emocionālu iespaidu, arī māksliniecisku iespaidu pilna," atzīst Undīne Adamaite.

Edīte Tišheizere min ieguvumus, ko sniedz brīvā dabā notikušās izrādes, savukārt Undīne Adamaite ir piesardzīgāka un vairās izcelt savus atklājumus vai pārsteigumus, taču labprāt stāsta par žūrijas darbu, viņa arī paņēmusi līdzi maisiņu ar tām izrāžu programmām, ko žūrija skatījās. Ko no šīs vērtēšanas sistēmas varētu pārņemt nākamajām sezonām, arī to jautāju abām kritiķēm.