Pavisam drīz, 23.novembrī, tiks sadalītas „Spēlmaņu nakts” balvas. „Spēlmaņu nakts” žūrija vērtēja sezonu, kas sākās 2020.gada septembrī un noslēdzās 2021.gada septembrī. Jau 2020.gada novembra sākumā ārkārtējās situācijas laikā teātri skatītājiem tika slēgti, taču teātri darbu turpināja un 2021.gada vasarā atkal varēja rādīt izrādes skatītājiem.

Šādā situācijā Latvijas teātra darbinieku  savienības valde lēma par citādāku vērtēšanas modeli. Lai spēles noteikumi visiem teātriem būtu vienādi, tika lemts uzticēt katram teātrim pašam izvirzīt četrus sezonas jauniestudējumus, kas piedalīsies “Spēlmaņu nakts” izrāžu konkursā.

Kā ir vērtēt izrādes tik neparastā sezonā, ko teātri izvirza priekšplānā un vai tas sakrīt ar žūrijas domām, -  šos un vēl citus jautājumus skaidrosim  piecās sarunās ar „Spēlmaņu nakts” žūriju. Iesākam ar žūrijas priekšsēdētāju Zani Radzobi, protams, saglabājot intrigu par balvu sadalījumu.

"Izklausīsies šausmīgi poētiski, bet es nonācu pie vārda sadarbība," raksturojot sezonu, atzīst Zane Radzobe. Tas varbūt pats precīzākais vārds, bet tas ir vārds, kas pretējs vārdam konkurence, jo parasti teātra sezona ir arī stāsts par konkurenci.

Visi esam azartiski, mākslinieki grib būt labākie, bet šī sezona ir par ko citu, šī sezona ir par izdzīvošanu, mākslas dzīvotspējas apliecināšanu."

Teātra kritiķe un zinātniece Zane Radzobe „Spēlmaņu nakts” žūrijā darbojas trešo reizi. Kopā ar viņu žūrijā šoreiz strādāja arī  teātra kritiķes  - Gundega Saulīte, Edīte Tišheizere, Undīne Adamaite un Juta Ance Ķirķis, tātad dažādu paaudžu teātra jomas pārzinātājas, un Zane gandarīta, ka izdevies labi sastrādāties.

Vērtējot 2020. /2021. gada sezonu katrs teātris (gan valsts, gan neatkarīgie teātri) žūrijas vērtējumam izvirzīja četrus sezonas jauniestudējumus, kas piedalījās konkursā. Kopumā tie bija vairāk nekā 40 iestudējumi, bet žūrija skatījās arī darbus ārpus šī saraksta. Un šoreiz „Spēlmaņu naktī” nebūs ierastās nominācijas, bet žūrija piešķirs 12 balvas. Žūrijas priekšsēdētāja Zane Radzobes saglabā intrigu un atklāj pavisam nedaudz.