Lai gan tautas deju kolektīvi klātienē var mēģināt un dejā rokās sadoties tikai kopš 20. augusta, daļa skolēnu deju kolektīvu no visas Latvijas pāris nedēļās sagatavojuši pirms pandēmijas apgūtās dejas. Tās aizvadītajās brīvdienās nofilmētas Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” ierakstam.

VEF kultūras pilī lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” filmēšanas pirmajā dienā pulcējas deju kolektīvi no dažādiem Latvijas reģioniem. Skatuves kulisēs vēl mirkli pirms iznāciena bērni grūstās un stājas pa pāriem, joko, smejas un vienlaikus mazliet satraucas, bet deju skolotājas nemitīgi atgādina par plašiem smaidiem un vēl steidz kādam no dejotājiem salikt kreklu biksēs vai piešūt pēkšņi atirušo brunču malu.

Lielkoncerta filmēšanā deju “Balodītis” izdejo Balvu Kultūras un atpūtas centra deju kolektīvs “Balvu Vilciņš”. Katram kolektīvam iedalīta aptuveni pusstunda dejas un deju raksta nofilmēšanai, tad skatuve jānodod nākamajam kolektīvam. Balvu vilciņa vadītāja Zane Meiere ar audzēkņiem pēc filmēšanas stāsta, ka iepriekš apgūto deju pus otru gadu nebija iespējas atkārtot un nedēļas laikā ļoti intensīvos mēģinājumos bērni ar uzdevumu tikuši galā.

“Sudmaliņas” izdejo 5.-9. klašu jaunieši no Dobeles Kultūras nama deju kolektīva “Drellīši”. Tie dejotāji, kuri pieredzējuši svētkus citos gados secina, ka viss, protams, šoreiz ir citādi. Sākot ar to, ka nav iespēju satikt citus kolektīvus. Tikmēr deju skolotāja Diāna Gavare saka, ka arī filmēšana radījusi svētku sajūtu, īpaši tādēļ, ka tik ilgu laiku koncerti nav bijuši. Viņa arī vērtē, ka aizvadītais gads tomēr atstājis iespaidu uz kolektīva iemaņām.

Svētku deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” mākslinieciskā vadītāja Indra Ozoliņa saka, ka sākotnēji bijusi doma bērnus filmēt katrā novadā, bet komanda nonākusi pie idejas par dejas dienu tieši uz VEF kultūras pils skatuves, kuru dēvē arī par dejotāju “meku”.

Dziesmu un deju svētku padomes deju nozares pārstāve Zanda Mūrniece norāda, ka šajā reizē uz jebkuru deju norisi noiets garš ceļš, tādēļ svētku veidotāji cer arī ar nofilmēto lielkoncertu nodot skatītājiem prieku par dejotāju atkal satikšanos.

Viena no tautas deju lieluzveduma televīzijas režisorēm Ina Kronberga skaidro, ka uz VEF kultūras pils skatuves nofilmēts koncerta kodols, kurā bērni un jaunieši ar gadskārtu stāstu četrās deju pīnēs izdejos Saules gadu. Trīs dienās ierakstīti 34 priekšnesumi, kurus izdejo kolektīvi no visas Latvijas. Savukārt skatītāji video koncertu kopā ar svētku tiešraides elementiem varēs vērot 6. novembrī Latvijas Televīzijā.