"Smiļģis". "Degunradži". "Piekrišana". Ar vērienīgiem iestudējumiem, kas bija sagatavoti un savas pirmizrādes piedzīvoja bez skatītājiem, kā arī jaunu zāli un pārveidotu lielo zāli sezonu piesaka Dailes teātris. Kultūras rondo studijā režisors un Dailes teātra mākslinieciskais direktors Viesturs Kairišs un un viens no smiļģiem – aktieris Toms Veličko.

Dailes teātrī tagad ir arī "Stikla zāle". Viesturs Kairišs atklāj, ka tā bija nepieciešama, jo divus gadus teātrī mājos ar Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris. Teātra arhitekts Reinis Liepiņš ir paredzējis šo stikla sienu un skatītāji varēs arī redzēt, kā orķestris strādā. Pagaidām tur notiek Mazās zāles izrādes, jo, veicot Mazās zāles pārbūvi, teātrī top Jaunā zāle. Tas prasīs vēl kādu gadu?

Protams, teātris vēlētos veidot iestudējumu kopā ar LNSO, ja reiz teātrī dzīvos arī orķestris.

Veiktas izmaiņas arī teātra Lielajā zālē. Piemēram, jaunā skaņu sistēma ļauj sekot aktierim, uzlabota arī gaismu sistēma.

"Es joprojām nesaprotu gadsimtu vaimanas par slikto zāli," komentē Viesturs Kairišs. "Te var tā realizēt idejas!"

Skatītāji ir atgriezušies teātrī un nav tikai tā, ka skatītājiem ir vajadzīgs teātris, arī aktieriem ir vajadzīgi skatītāji un ne tikai kā patērētāji. Toms Veličko atklāj, ka viņš pēdējā laikā ir piedalījies izrādēs, kur tieši aktieri aplaudē skatītājiem pateicībā, ka viņi ir atgriezušies teātrī.

"Tajā brīdī, kad skatītājs ierodas, pati izrāde nostājas savās vietās, maina ritmu, tempu, sajūtu lielumu. Aktieri spēlē ar citu atdevi. Tas ir neaprakstāmi. Sajūtas ir grūti izteikt, vienkārši - milzīgs paldies, ka beidzot tā ir," gandarīts aktieris.