Pirmo gadu Kuldīgā notiks klaviermūzikas festivāls „Kuldīga Piano”, kura idejas autors un mākslinieciskais direktors ir pianists un grupas „Dagamba” mūziķis Dainis Tenis. Saruna ar viņu Kultūras rondo studijā. 

No 9. līdz 11. septembrim Kuldīgā pirmo reizi norisināsies klaviermūzikas festivāls “Kuldīga Piano”, un tā galvenais uzdevums ir atklāt klavieru skanējuma daudzveidību un mūsdienu spēlēšanas tehnikas.

Festivālā skanēs dažādu žanru un laikmetu mūzika, kā arī to papildinās iedzīvotājiem pieejamas mākslas norises pilsētvidē, vienlaikus pārvēršot Kuldīgu par klavieru galvaspilsētu Eiropā. Tieši tādēļ pirmā festivāla laidiena galvenais notikums – itāļu pianista Fabrizio Rat tehno mūzikas koncerts uz akustiskā flīģeļa pasākumu norišu centrā “Vieta”, Piltenes ielā 25a.

Bet jau šajā piektdienā, 2. septembrī, notiks festivāla ieskandināšana . Programmā paredzēta klavieru apgleznošana Māras Straumes vadībā, Ievas un Ole Lindkvistu veidoto klavieru atklāšana, diskusija "Pianists - Profesija?", mini ekskursija Dāvida Kļaviņa klavieru ražotnē un muzikālo kāpņu atklāšana.

Festivālu ar solo koncertu Dunas kvartāla koncertzālē 9. septembrī atklās festivāla idejas autors, mākslinieciskais vadītājs un pianists Dainis Tenis, kurš līdz šim zināms kā grupas “DaGamba” pianists, taču nupat arī izdevis savu pirmo solo albumu.

Festivāla ietvaros notiks gan jauno pianistu meistarklases, gan pop-up mūzikas un mākslas norises visā Kuldīgā.