Tas ir veltījums Latgales mākslinieces un ilggadējās mākslas pedagoģes Silvas Linartes piemiņai, ko Rotko centra darbinieki un mākslinieki nolēmuši izpaust caur glezniecības mākslas spektru. Daugavpilī sācies starptautiskais glezniecības simpozijs “Silva Linarte”.

„Saule un gaisma, ko tik ļoti mīlējusi un savos darbos atainojusi Silva Linarte,  no augšas šobrīd  dod gaismu priekš šī simpozija mākslinieku radošās izpausmes,” saka mākslinieces meita Ilona Linarte-Ruža, un simpozija rīkotāji un dalībnieki tic, ka šī gaisma un Silvas Linartes vienmēr pozitīvais skats uz dzīvi, dos iedvesmu un spēku šī simpozija laikā iecerēto darbu tapšanai, kurā katrs no māksliniekiem  ieliks savu glezniecisko valodu un savu stāstu, bet tas viss būs veltījums Silvai Linartei.

Marka Rotko Daugavpils mākslas centra pārstāve Zane Melāne un arī  pērn izdotā mākslinieces Silvas Linartes dzīvesstāsta izdevuma redaktore, izved caur centra zālēm, kur jau radoši rosās septiņi mākslinieki – Silvai Linartei veltītā simpozija dalībnieki. Simpozijs tā ir mākslinieku artava un pateicība Silvai par viņas darbu.

Simpozija “Silva Linarte” dalībnieku darbu izstādi Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā  atklās 5.jūlijā plkst. 16.