Daugavpils Māla mākslas par godu savas dibināšanas devītajai gadskārtai ir plaši atvēris durvis ar izstādi “Rezolūcija”. Tā parāda, cik daudzveidīgi savā stilā, žanrā, materiālu un tehnikas diapazonā ir te pārstāvētie Latgales reģiona mākslinieki.

Māla mākslas centrs sākotnēji tika veidots kā kopīgs sadarbības projekts ar Lietuvas pilsētu Utenu tieši radošā tūrisma attīstībai. Daugavpils Māla mākslas centrs caur šo projektu ieguva atjaunotas darbnīcas keramiķiem, jaunus cepļus, arī iespēju radoši strādāt – veidot, virpot, glazēt un apdedzināt, un rīkot radošās meistarklases apmeklētājiem. Tāpat tapusi vasaras izstāžu zāle, kur māksliniekiem izvietot savus darbus. Šo deviņu gadu laikā Māla mākslas centrs ir attīstījies, tāpat kā daudzveidīgāki savās izpausmēs kļuvuši paši Latgales mākslinieki.

Tam apliecinājums dzimšanas dienas izstāde ar nosaukumu “Rezolūcija”, kurā vienkopus ne tikai keramika, bet arī glezniecība, grafika, dekoratīvi lietišķā māksla, tekstilmāksla, metālmāksla un fotomāksla.