Pirms diviem gadiem uzsāktā Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas sadarbība ar Daugavpils teātri vainagojusies ar pirmo jauno aktieru kursa izlaidumu. Tad tika uzsākta izglītības programma „Teātra māksla”, ar mērķi sagatavot profesionālus aktierus, kuri pēc specialitātes iegūšanas varētu papildināt Daugavpils teātra aktieru trupu. Šovasar pirmaja, jeb tā sauktajam "eksperimentālajam" aktieru kursam gaidāms izlaidums. Un pat nesagaidot to, viens no studentu diplomdarbiem jau ir nonācis uz profesionālās teātra skatuves un iekļauts Daugavpils teātra repertuārā.

Pirmo reizi Daugavpils teātra skatītājiem jauno Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas aktieru kursu uz teātra skatuves bija iespēja ieraudzīt pirms gada. Tad priekškaru vēra eksperimentāls un jautrs  priekšnesums „Vispirms bija…”.

Tas, ko rādām, ir jauno aktieru mācību procesa aizkulises, toreiz, pirmo mācību gadu noslēdzot, pirmo reizi visus 12 studiju programmas „Teātra māksla” audzēkņus uz skatuves izveda un pieteica Daugavpils teātra direktors un kursa vadītājs Oļegs Šapošņikovs.  

Ppagājis gads, un divu gadu studiju programma  „Teātra māksla” šiem pirmajiem jeb eksperimentālajiem 12 topošajiem aktieriem Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā sadarbībā ar Daugavpils teātri noslēdzas.

Programmas „Teātra māksla” galvenais mērķis - sagatavot profesionālus aktierus, kuri pēc specialitātes iegūšanas varētu papildināt Daugavpils teātra aktieru trupu. Jauni profesionāli aktieri teātrim ir nepieciešami kā gaiss vai svaigas asinis kopējā organisma asinsritē, atzīst Daugavpils teātra direktors Oļegs Šapošņikovs.

Pirmā jeb "eksperimentālā" aktieru kursa studenti pārsvarā arī nāk no Daugavpils apkaimes, mācīties tuvāk mājām un vēl iesaistē ar blakus esošo profesionālo teātri ir liels ieguvums arī pašiem studējošajiem.

Par to, ka teātrim ir nākotne, ar savu darbu jau pierāda topošie jaunie aktieri. Vienas no studentu grupas diplomdarbs ir vainagojies ar iestudējumu – komēdija „Vecākais dēls” nupat piedzīvoja pirmizrādi uz profesionālās skatuves un  iekļauta Daugavpils teātra repertuārā.

Kamēr pirmā aktierkursa absolventi jau sāks izdzīvot profesionālu aktieru dzīvi, Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā tiek uzņemts jauns aktieru kurss. Tas ir kārtējais izaicinājums tiem, kurus interesē teātra māksla, saka Daugavpils teātra direktors Oļegs Šapošņikovs.

Iesniegt pieteikumu un dokumentus studijām Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā var līdz 28.jūnijam. Izglītības programmas ilgums divi gadi, piešķiramā specialitāte – aktieris.