Daugavpils teātrī jaunais iestudējums top Oļega Šapošņikova režijā, kurš atklāj, ka no sākotnēji iecerētā kriminālās komēdijas žanra, izrāde visticamāk pārvērtīsies par kriminālu drāmu. Izrādes pamatā ir ukraiņu dramaturga Aleksandra Mardaņa luga „Mātes un meitas”, kuru latgaliski tulkoja Kristīne Veinšteina. Viņa topošajā iestudējumā ir arī viena no galvenās lomas atveidotājām.

Daugavpils teātrī jau sācies darbs pie jaunā iestudējuma „Divejis vyrtuvē, naskaitūt nabašnīku” veidošanas. Iestudējums skanēs latgaliski un top Oļega Šapošņikova režijā.

Izrādes pamatā ir ukraiņu dramaturga Aleksandra Mardaņa luga „Mātes un meitas”. Iestudējums būs par divām sievietēm, kurām liktenis ir iedalījis neveiksmīgas kārtis un apskaužamu spītu pārvarēt visas grūtības, pat ja tās iegriežas nedaudz kriminālā leņķī. Kad uz kārts likta tava nākotne, šķiet, ka izdarīsi visu, un ceri, ka kādu dienu nekas nebūs jānožēlo – ne labais, ne sliktais. Taču par visu ir jāmaksā sava cena, kas reizēm nav prātam aptverama. Kā tādā pasaulē saglabāt pašcieņu un nekļūst par preci pašam? Tas ir jautājums, atbildi kuram meklē Daugavpils teātris, ar vien vairāk sliecoties, ka galarezultātā izrāde no iecerētās komēdijas var iegūt  drāmas raksturu. Tam pietiek laika, atklāj režisors Oļegs Šapošņikovs.

Kristīne Veinšteina ir ne tikai viena no galvenās lomas atveidotājām šajā izrādē, viņa ukraiņu dramaturga Aleksandra Mardaņa lugu „Mātes un meitas” ir iztulkojusi latgaliski, pielāgojusi Daugavpils teātra skatītāja videi un latgaliskajā arī saredz Daugavpils teātra sūtību.

Izrādes latgaliski jau kļūst par  neatņemamu Daugavpils teātra sastāvdaļu. Pie tā jau jāsāk pierast, saka Daugavpils teātra direktors un topošā iestudējuma „Divejis vyrtuvē, naskaitūt nabašnīku” režisors Oļegs Šapošnikovs.

Šajā sezonā izrāde „Divejis vyrtuvē, naskaitūt nabašnīku” Daugavpils teātrī jau ir otrais iestudējums latgaliski. Pirms nepilniem diviem mēnešiem pirmizrādi piedzīvoja izrāde jaunākajiem skatītājiem „Spreideits” Māra Korsieša režijā. Topošajā iestudējumā  latgaliski viņš ir režisora asistents.

Topošais iestudējumus latgaliski „Divejis vyrtuvē, naskaitūt nabašnīku”  priekškaru Daugavpils teātrī vērs jau pēc nepilna mēneša - 25. februārī.