Daugavpils teātrī, sadarbībā ar maestro Raimondu Paulu, pēc Emīla Zolā romāna “Dāmu paradīze” motīviem, pirmizrādi piedzīvojusi krāšņa muzikāla izrāde “Paradīze”. Tā ir atgriešanās desmit gadu vēsturē, kad uz šī paša teātra skatuves režisora Oļega Šapošņikova iestudējumā tika radīts mūzikls “Dāmu paradīze”. Toreiz ar šo mūziklu šķirta jauna lappuse Daugavpils teātra jaunākajā vēsturē. Tas bija pirmais vērienīgais muzikāli dramatiskais projekts kopš teātra atjaunošanas.
“Dāmu paradīze” ir 1883. gadā Emīla Zolā radītais mīlas stāsts par vienkāršu meiteni no provinces, kura devusies meklēt laimi modes un mīlestības galvaspilsētā Parīzē. Un kurai nākas izjust skarbu konkurences, melu un liekulības pasauli.
Šai tēmai Daugavpils teātris pievērsās 2012. gadā, radot pirmo vērienīgo iestudējumu- krāšņu mūziklu ar nosaukumu “Dāmu paradīze”. Teātrim bija nepieciešams satricinājums, labā nozīmē, atceras teātra direktors un iestudējuma režisors Oļegs Šapošņikovs.
“Runājot par tik skaistu mūziklu, par mākslu, par teātra izrādi, to pielīdzināt satricinājumam, it kā nav pieņemts, bet tie apstākļi tiešām bija tādi, ja mēs beidzot nepamostos, tad varbūt nenotiktu nekas no tā, kas ir noticis pēdējo 10 gadu laikā. Un meklējot šo satricinājumu vai satricinājuma iespēju, radās ideja, ka ir jābūt kaut kam, no vienas puses, ļoti sarežģītam, lai kolektīvs varētu sevi izmēģināt, kur ir vajadzīgas īpašas prasmes, spēks, arī mērķtiecība. No otras puses, bija ļoti svarīgi, lai tas būtu saistoši publikai. Uz to brīdi – pirms desmit gadiem Daugavpils teātra zāles, maigi izskatoties, bija pustukšas. Tīri pragmātiski tas notika sākumā,” stāsta Oļegs Šapošņikovs.
Tieši Maestro Raimons Pauls, viņa radītā mūzika, toreiz pirms desmit gadiem šo impulsu Daugavpils teātrim arī sniedza.
“Ideja iestudēt “Dāmu paradīzi” pieder tieši pašam Maestro, nevis mums. Tā tas notika 10 gadus atpakaļ. Bet šogad, kad tie apstākļi ir pavisam citi, un par tiem ir patīkami runāt, tie prasa no mums atkārtoti paskatīties uz to, ko mēs darījām pirms 10 gadiem. Katram cilvēkam dzīvē ir vērts laiku pa laikam atskatīties un saprast, ko tu esi izdarījis, kā esi izdarījis, jo tā analīze - gan notikumu, gan savas rīcības, palīdz mums virzīties uz priekšu. Lūk, kāpēc pēc 10 gadiem esam nolēmuši atkārtot šo pieredzi, bet pavisam citā līmenī,” norāda Oļegs Šapošņikovs.
Ir jauni aranžējumi, jauni aktieri, kas mūziklā “Paradīze” pēc 10 gadiem kāpj uz Daugavpils teātra skatuves, tomēr izrādes tēma aktualitāti nav zaudējusi, saka aktieris Egils Viļumovs, kurš tāpat kā pirms 10 gadiem atkal ir viens no izrādes varoņiem.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X