Jau pavisam drīz, oktobra sākumā, mūzikas namā “Daile” divām iepriekšējām dziedātāja Daumanta Kalniņa koncertprogrammām pievienosies jauna. Tas būs koncerts ar Friča Bārdas dzeju. Programmai mūziķi devuši nosaukumu "Sirds prieks".

“Projektos, kur mēģinu pašrealizēties un radīt pats, nonācu pie tā, ka trūkst vārdu dziļuma,” stāsta Daumants Kalniņš par satikšanos ar Friča Bārdas dzeju. Pēc iepriekšējiem projektiem, kas bija ar paša vārdiem un ne latviešu valodā, sapratis, ka grib latviski un nepārvērtējot savas spējas vārdu radīšanā. Tāpēc vēlējies izmantot kāda latviešu dzejnieka dzeju.

“Vecmodīgs nav nekas,” par Friča Bārdas dzeju, kas uzrunājusi gan viņu, gan ansambļa dalībniekus, bilst Daumants Kalniņš. Paraudzīties F. Bārdas virzienā viņam ieteikusi mūzikas nama “Daile” vadītāja Anda Zadovska, iedodot kādu krājumu. "Sapratu, ka te varētu būt,” atzīst Daumants Kalniņš.

“Apsveicami, ka jauni cilvēki pieķērušies senajiem latviešu dzejas dižgariem,” vērtē Anda Zadovska. Arī viņa pievērsusi uzmanību F. Bārdas dzejai. 

Programmā “Sirds prieks” skanēs ar ļoti personiskas atziņas. Sadarbībā ar režisori Paulu Pļavnieci programmā skanēs nelieli fragmenti no F. Bārdas vēstulēm, kas rakstītas sievai, draugiem. Daumants Kalniņš atklāj, ka viņu saista, cik skaisti cilvēki kādreiz sazinājušies ar vēstuļu starpniecību. "Vēstules lasīt ir tāda pati bauda, ka F. Bārdas dzeju," bilst mūziķis.

Programmas “Sirds prieks” atklāšanas koncerti mūzikas namā “Daile” 7. un 8. oktobrī. Pēc tam šī programma skanēs arī Cēsīs, Jelgavā un Valmierā.