Zumēšana. Šis vārds mums varētu saistīties ar bišu stropu vai arī nu jau kādu laiku arī ar Zoom platformu, kurā tiek pavadīts krietns mācību un darba krietns laiks. Taču šoreiz stāsts būs par cita veida zumēšanu, kas tiesa gan savu nosaukumu aizguvis gan no abām iepriekš minētajām. Stāsts būs par Latviešu valodas centra organizēto folkloras ciklu, vebināriem diasporas Latviešu skoliņu skolotājiem. Divi pasākumi zumēšanas ciklā jau aizvadīti, bet jau šīs nedēļas nogalē diasporas latvieši zumēšanā ieskandinās Jāņus Vidzemē.

Pirmā "Zumēšana" virtuālajā vidē saslēdzot diasporas latviešus no aptuveni 40 pasaules valstīm notika Lieldienu laikā. Zumēšana ir interaktīvas tradicionālās kultūras nodarbības Latviešu diasporas skoliņu skolotajiem un citiem interesentiem, kuras vada divi spilgti tradicionālas kultūras pārstāvji, etnomuzikalogi un mūziķi – postfolkloras grupas "Rikši" dalībnieks Ēriks Zeps un folkloras kopas "Skandinieki" vadītāja Julgī Stalte.

Zumēšanas projektā pavisam iecerēti deviņi tiešsaistes pasākumi, izejot cauri gadskārtu svētkiem no Lieldienām līdz pat Ziemassvētkiem. Šobrīd interesentiem ir iespēja piedzīvot vēl septiņas attālinātas kopā būšanas.

Nākama Zumēšana jau pavisam drīz – 6. jūnijā, plkst. 15.00. pēcpusdienā – Jāņi Vidzemē. Šim un arī citiem tiešsaistes pasākumiem var pieslēgties uzmeklējot tos caur Facebook grupu „Zumēšana”. Tāpat pēcāk vebināru ieraksti pieejami arī mājas lapā www.maciunmacies.lv.