Režisors Edgars Niklasons pēc Annas Brigades autobiogrāfiskās triloģija pirmās daļas motīviem Rēzeknes teātrī “Joriks” iestudējis izrādi “Dievs.Daba.Darbs”. Izrādē iespējams ielūkoties mazās Anneles pasaulē. Anneles lomā aktrise Laura Atelsone.


Izrāde “Dievs.Daba.Darbs” ir bērnības kolāža vienā cēlienā, kurā iespējams no malas vērot, kā uz dzīvi raugās bērna acis un sirds. Starp Dievu, dabu un darbu pa vidu mazā Annele jeb aktrise Laura Atelsone. Iestudēt Annas Brigaderes autobiogrāfiskās triloģijas pirmo daļu bija aktrises Lauras izlolota iecere. Arī Lauru pašu kā cilvēku uzrunā vārdi – Dievs. Daba. Darbs.

“Es vienkārši to darīju, jo jutu, ka tā ir jādara. Man ļoti interesē biogrāfijas, tās ir ļoti patiesas, tāpēc šis darbs ir dievīgs. Dievīgi no iekšpuses kā aktrisei tajā visā būt,” atzīst aktrise Laura Atelsone.

Izrādes tapšanas procesā radošā komanda mēģina izprast Annas Brigaderes personību un ģimenes ietekmi tās veidošanā. Tādēļ tika analizēti arī citi Brigaderes darbi, piezīmes un publikācijas. Skatītājiem izrādē ir iespēja sajust trauslo, naivo un patieso bērna pasauli.

“Izrādē ir tik spēcīgas atmosfēras, tik spēcīgi līdzekļi izmantoti, ka emocionāli iespaidoja. Mātes bruncis, zaļais zāliens, pa kuru skrēja, tētis ar kuru runāja. Tik ļoti spēcīgi tēli, objekti kā tēli. Es domāju, ka spēcīgs darbs. Apsveicu māksliniekus,” norāda izrādes apmeklētāja Lilija.

“Sajūtu gamma, ko viņa izdzīvoja, no sajūsmas līdz bēdām, tas tiešām ļoti aizkustināja. Var pārdomāt, cik daudz aktieris uzliek skatuves, un vai pēc tam spējīgs piedalīties ārpasaules notikumos,” bilst izrādes apmeklētāja Ilze.

Nākamā izrāde “Dievs.Daba.Darbs” teātrī “Joriks” 7. aprīlī.