Ir teātri, kuriem mainījušies vadītāji, ir teātri, kuriem mainījies trupas sastāvs. Bet ir viens teātris Latvijā, kurš šosezon iedzīvojas jaunās mājas – Pārdaugavā starp jaunatvērto Āgenskalna tirgu un Teātra muzeju. Kultūras Rondo ciemojas “Dirty Deal Teatro”, kur sarunājas ar teātra vadītāju Annu Sīli un nākamā jauniestudējuma "Latvijas plānošanas institūts" autoriem – dramaturgu Jāni Balodi un režisori Paulu Pļavnieci.

"Dirty Deal Teatro", atsākot sezonu jaunajās mājās Talsu ielā 1, aicina skatītājus doties kopīgos jaunas pieredzes meklējumos. Jauniestudējuma pirmizrāde gaidāma 21. augustā.

Pirmo reizi “Latvijas plānošanas institūta” rīkotā ekskursijā varēja doties 4. maijā Vidzemes tirgū.

“Bija ekskursija uz nākotnes versijām ar Latvijas plānošanas institūta gida tiešāku klātbūtni. Šajās četros vakaros institūtu skatītāji varēs pieredzēt paši un ceļot uz dažādām nākotnēs versijām kā ekskursiju caur "Dirty Deal Teatro" telpām un arī Teātra muzeja telpām,” par izrādi stāsta Jānis Balodis.

“Tas ir vizuāls ceļojums, tekstuālais un intelektuālais materiāls savijas ar vizuālo un pārtop skatītāju pieredzē. Gribas, lai katrs nākotnes scenārijs vai nākotnes mape, kurā ceļotājs laikā nokļūst, ir sajūtas un pieredzes ziņa atšķirīgas cita no citas,” bilst Paula Pļavniece.

“Šāda veida skatuves pieredze ir daudz skatuves resursus paģēroša, tāpēc efektīvāk to rādīt konkrētu reižu skaitu. Tad, ja ir liels pieprasījums, esam gatavi braukt un iekārtot. Nē, plānošanas institūta darbinieki,” norāda Anna Sīle.

“Šajos četros vakaros gribam skatītājam iedot sajūtu, ka teātris nav tikai kaste, tā ir brīnišķīga vieta, kur ieraudzīt mākslinieka fantāziju,” atzīst Anna Sīle.

Savukārt 8. un 9. augustā, kā arī 29. un 30. septembrī skatītāji tiek aicināti uz Mārča Lāča izrādi-lekciju “Dzimumzīme”, kas savu pirmizrādi piedzīvoja aizvadītās sezonas noslēgumā. Taču šī izrāde būs pirmā pirmizrāde jaunajā teātra mājvietā.

Izrāde nojauc maldīgos priekšstatus par seksu un mīlestību, izaicinot skatītāju piedzīvot neordināru cilvēka seksualitātes un dzimumdzīves analīzi uz teātra skatuves. Ar “Solona kluba” ekspertiem kopā veiktie antropoloģiskie pētījumi un paraugdemonstrējumu leļļu teātra estētikā paver durvis uz pasauli, kuru iespējams iepriekš būsiet redzējuši tikai pa atslēgas caurumu.

27., 28., 29. un 30.augustā DDT piedāvā Ingas Tropas un Justīnes Kļavas izrādi “Dvēseļu utenis”, kas vēsta par sešiem Latvijā dzīvojošiem dažādu tautību studentiem, dekonstruējot iepriekšējo paaudžu radītos mītus par nacionālo identitāti. Izrāde nominēta Spēlmaņu nakts balvai kā gada mazās formas izrāde, gada sasniegums oriģināldramaturģijā un vēl sešās nominācijās.

Augusta un septembra repertuārs pieejams teātra mājaslapā.