Noslēdzies Kannu starptautiskais kinofestivāls, kurā triumfēja franču režisore Dikurno. Par iespaidiem festivālā un Latvijas dalību tajā stāsta Latvijas Kinocentra vadītāja Dita Rietuma.

"Šis bija īpašs notikums pasaules kino pieredzē un festivālu pieredzē," par aizvadīto festivālu atzīst Dita Rietuma, jo vēl jūnijā daudzi necerēja, ka festivāls notiks.

Festivāla rīkotāji gan bija pārliecināti, ka par spīti visam, festivāls notiks. Nervozitāte bija gaisā pirms festivāla norises un galīgiem lēmumiem par tā norisi klātienē.

"Ja man godīgi būtu jāatbild, kāda bija sajūta, atrodoties 2,5 tūkstošus cilvēku pilnā zālē, kur maskas karājās uz zoda un pāri pleca, neteikšu, ka sjūta bija ārkārtīgi omulīga. Kino spēks bailes uzvarēja. Pagaidām viss ir beidzies labi, lai gan risks bija milzīgs. Ne mākslinieciskais, ar to viss ir kārtībā, bet epidemioloģiskais risks bija pamatīgs," neslēpj Dita Rietuma.

Viņa neslēpj, ka skatīties pēc krietna pārtraukuma filmu uz lielā ekrāna ar labu skaņu bijusi satricinoša pieredze.

Runājot par filmām, Dita Rietuma atzīst, ka konkursa programmas līmenis bijis stabils.

"Bija arī spridzīgi, pat šokējoši jauno režisoru darbi, viens no tiem - franču režisores Žulijas Dikurno par filma "Titane" ("Titāns") - uzvarēja," bilst Dita RIetuma. 

"Pasaules kino industrijai šis festivāls bija nepieciešams, bija nepieciešamas selekcija, bija nepieciešama hierarhija, bija nepieciešami varoņi. Ir arī akcentētas būtiskas tendences pasaules kino attīstībā, esam pievērsuši vairākām franču filmām," atzīst Dita Rietuma.

Dita Rietuma pārliecināta, ka Kannu festivāla labākās filmas rudenī varēs redzēt arī festivālos Latvijā.