Stāsts par divām spēcīgām personībām – Večellu Varslavāni un Lari Strunki.

Eduarda Smiļģa Teātra muzejā iekārtota tērpu mākslinieces Večellas Varslavānes darināto kostīmu un skiču izstāde, ko viņas 90. jubilejas gadā veido mākslinieces meita gleznotāja Frančeska Kirke. Dodamies muzeju, lai vēlreiz atgādinātu tērpu mākslinieces Večellas Varslavānes nospiedumus mākslas pasaulē.

Mākslinieks Laris Strunke - ievērojamā latviešu gleznotāja Niklāva Strunkes atvase, ieņēmis nozīmīgu vietu abstraktā ekspresionisma vēsturē kā Zviedrijas, tā pasaules mērogā. Mākslas pazinēji viņu godā par Lielu Zviedru – jo viņš ir saņēmis gan prinča Eižena medaļu, gan Zviedrijas Karaliskā mākslas akadēmija piešķīrusi viņam Egrona Lundgrēna medaļu.

Aiza ir Lara Strunkes iecienītais motīvs. Par to varējām pārliecināties arī klātienē Rīgā, kad pirms diviem gadiem ar mākslinieka brāļa meitas Lailas Strunkes atbalstu, notika izstāde “Aiza”.

Šonedēļ saņēmām ziņu, ka 27.oktobrī Laris Strunke devies Mūžībā, un raidījumā Kultūras Rondo skan saruna, kas tapusi 2016. gadā, kad ar mākslinieku Stokholmā tikās Laima Slava.