Ziemas atvadas šķiet patiešām ieilgušas, un, kamēr vien sniega sega – vismaz kā to var šobrīd redzēt Doma laukumā – iespējams, traucē pievērsties dārza apkopšanai vai līdzīgām aktivitātēm, varam vēl brīdi pavaļoties “Dīvāna kinozālē”. Ar saviem kino ieteikumiem dalījās kino un teātra kostīmu māksliniece Berta Vilipsone un kinoproducents Uldis Cekulis.

Kino un teātra kostīmu māksliniecei Bertai Vilisponei pēdējais nozīmīgais darbs bijis Igaunijā, kur viņa strādāja par mākslinieces Kristīnes Jurjānes asistenti režisora Elmo Nīganena jaunajā filmā “Aptiekārs Melhiors”. Tā ir viduslaiku krimināltrillera triloģijas pirmā daļa, noteikti filmēšanas etapi tiks realizēti arī Latvijā.

Kaut gan Berta ir franču kino gardēde, “Dīvāna kinozāles” repertuāram viņa pievieno divus amerikāņu režisoru darbus un vienu nīderlandiešu filmu.

Vispirms, režisores Mirandas Džūlijas pagājušajā gadā uzņemto krimināldrāmu “Kadžiljonāre”, kuras nosaukuma vārdu spēlē nolasāms intriģējošais vārds “miljonāre”. Tā stāsta par kādu sievieti, kuras vecāki ir iesaistījušies kriminālajā vidē un izplānojuši savu lielāko laupīšanu, piesaistot palīgos kādu svešinieku...

Otrs Bertas Vilipsones ieteikums: nīderlandiešu režisores Marlēnas Gorisas ģimenes sāga “Antonijas līnija”, kura 1996. gadā titulēta ar ASV Kinoakadēmijas balvu “Oskars” kā labākā Ārzemju filma.

Ieteikumu trijotni Berta noslēdz ar amerikāņu režijas klasiķa Roberta Oltmena laikmeta drāmu “Makkeibs un misis Millere” ar Vorenu Bītiju un Džūliju Kristiju tittulomās. ASV, 20. gadsimta 20. gadu sākums. Kāršu spēlmanis un prostitūta kļūst par biznesa partneriem nomaļā Veco Rietumu kalnrūpniecības pilsētā. Viņu bizness plaukst, līdz pilsētā ierodas lielrūpnieku korporācija.

Visas Bertas Vilipsones ieteiktās filmas iespējams noskatīties platformā “Amazon Prime”.

Vides filmu studijas vadītājs un producents Uldis Cekulis šobrīd seko līdzi režisora Uģa Oltes debijas spēlfilmas “Upurga” pēcapstrādes procesam. Cilvēka un dabas satikšanās mistērija uz ekrāniem varētu būt gaidāma rudens pusē. Stāstot par iespēju skatīties Vides filmu studijas dokumentālo filmu izlasi vietnē “Kinobize.lv”, Uldis īpaši piemin režisores Kristas Burānes trijiem “Lielajiem Kristapiem” apbalvoto darbu “Pasaka par tukšo telpu”, kurš seko līdzi scenogrāfa Andra Freiberga pārdomām vārdos un formās.

Otrs ieteikums: krievu režisora Alekseja Fedorčenko 2005. gadā uzņemto mistisko stāstu “Pirmie uz mēness” / “Pervyie na Lune” jeb “First on The Moon”. Stāsta centrā - slepens krievu valdības un zinātnieku kopprojekts, kurš pirmo cilvēku uz Mēness nogādāja jau 1930. gadā.

Uldis Cekulis šo savdabīgo stāstu iesaka noskatīties sevis pārbaudītā un drošā vietnē Sovietmoviesonline.com. Taču šīsdienas “Dīvāna kinozāles” epizodi noslēgsim ar ieteikumu uzmeklēt norvēģu dokumentālo filmu “The Painter and The Thief” – “Gleznotāja un zaglis”. Filmu “Gleznotāja un zaglis” iespējams noskatīties platformā “Amazon Prime”.