Lai pieskaņotos Lieldienu noskaņojumam aicinājām ar saviem kino ieteikumiem dalīties Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītāju un savulaik arī kinoamatieri Austri Juri Rāviņu. 

Mācītājs Austris Juris Rāviņš Krimuldas draudzē kalpo jau 27 gadus, taču mūsu ceļi krustojās Rīgas svētās Trīsvienības draudzē, kurā arīdzan Austris savulaik kalpoja. Viņa rīkotajos kino vakaros tika skatīta kāda filma, kurai saistība ar kristietību vai ticību nebija izķširošā nozīme. Svarīgas bija pēcseansa sarunas un pārspriedumi draudzes locekļu vidū. Tā kā Austris jaunības dienās aizrāvās ar kinoamatierismu, viņa zināšanas un iekrātā filmu bagāža ir visai ievērojama. Kā kino mūzai izdevās uzrunāt mācītāju, lai radusies draudzība turpinātos visa mūža garumā, stāsta Austris Juris Rāviņš.

Četru sēriju mākslas filma “Jēzus no Nācaretes” var lepoties ar žilbinošu aktieru ansambli: Jēzus lomā – Roberts Pauels, Nikodēmu attēlo sers Lorenss Olivjē, citās lomās – Klaudija Kardināle, Entonijs Kvinns, Pīters Ustinovs un citas septiņdesmito gadu nogales ekrāna zvaigznes.

Salīdzināšanas labad varat noskatīties šīs filmas pirmo variantu, kuru režisors Maikls Kertics uzņēma 1955. gadā – šajā versijā titullomās darbojas Hamfrijs Bogarts, Aldo Rejs un jau iepriekš pieminētais Pīters Ustinovs. Komēdiju var noskatīties Google Play kino nomā.

Iespaidīgo uzvedumu “Jēzus” 2019. gadā pimizrādīja apvienība “Sight and Sound Theatre”, kas ir ģimenes uzņēmums, kurš ir sapulcinājis ap 650 cilvēku lielu komandu un kurš specializējas uz Bībeles stāstu iestudējumiem. Kompānijai ir ne mazāk iespaidīgi skatuves iestudējumi, kuri stāsta gan par Noasa, gan Mozus dzīvi. Gan tos, gan arī stāstu par Jēzu no Nācaretes iespējams noskatīties vietnē Amazon Prime.