Arī šajā piektdienā aicinām jūs paviesoties „Dīvāna kinozālē”. Piedāvājums šoreiz izdevies spēcīgā kontrastā - no šausmu un krimināldrāmām līdz animācijas filmām ģimenei.

Maija Gundare ir viena no pieredzējušākajām jaunās paaudzes grima māksliniecēm Latvijas kinovidē. Šobrīd gan profesionālajā ziņā ir klusāks posms – Maijas vārdiem sakot, “jāsagaida Kultūrkapitāla rezultāti”, tad arī būs zināms, vai priekšā jauns darba cēliens. Taču runājot par to, ko varam vērot savās “Dīvāna kinozālēs”, pirmais Maijas ieteikums ir pilnmetrāžas seriāls “American Horror Story”, kura epizodes var vērot “Amazon Prime” platformā.

Otru ieteikumu Maija pārvirza uz semītisko pasauli – proti, platofrmā “Netflix” skatāmo seriālu “Shtisel” / “Štisel”, kurš stāsta par ortodoksālo ebreju ģimenes sadzīvi Jeruzalemē. Tīmekļa kino datubāzē IMDB.com šis seriāls novērtēts ar atzīmi 8.6 no 10 ballēm.

Taču pie malas jokus, laiks krimināliem mezgliem, kuri jāatrsina gan seriāla “DES” varoņiem, gan šī britu televīzijas ITV ražotā ekrāna produkta vērotājiem. To iespējams izdarīt gan atsevišķu kabeļtelevīziju paketēs, gan telekanāla ITV vietnē ITV.com/hub. Seriāls vēstī par skotu sērijveida slepkavu Denisu Nīlsenu, kurš savu upuru mirstīgās atliekas nobēdzināja kanalizācijā. Tieši šī, visnotaļ īpatnā izvēle arī nodeva viņa saistību ar slepkavībām un tām sekojošajam apcietinājumam. Galvenajā lomā: Harija Potera un arī "Doctor Who" sekotājiem pazīstamais britu aktieris Deivids Tenants. Arī Maija Gundare ir šīs telenoveles fanupulkā.

Scenārists un dramaturgs Matīss Gricmanis savu “Dīvāna kinozāles” repertuāru lielā mērā pakārto vecākā, septiņgadīgā dēla Eliasa un pastarīša Ulisa garastāvoklim un vēlmēm. Taču arī Matīss ar sievu Elizabeti šajos audiovizuālajos piedzīvojumos atklāj kaut ko jaunu arī priekš sevis. Paralēli tam Matīss strādā pie jaunās Rozes Stiebras filmas “Sirds likums” scenārija.

Jāpiebilst, ka Matīsa Gricmaņa ieteiktās animācijas filmas iespējams noskatīties Disney+ tīmekļa platformā, savukārt Vesa Andersona idilliskais vēstījums „Mēnesnīcas karaļvalsts” ir izbaudāms vietnē “Amazon Prime”.