Piektdienas Kultūras rondo filmu izlase aicina aizdomāties par cilvēka dzīves laicīgumu un tā ir režisora un operatora Andreja Verhoustinska izvēle.

Režisors, operators un Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālās filmu skolas docents Andrejs Verhosutinskis šobrīd ir noslēguma posmā pilnmetrāžas dokumentālajai filmai par gleznotāju Birutu Delli un viņas audzēkņiem neformālajā mākslas studijā “Zemūdene”. Filmēšanas posms prasījis divus gadus, un savu diktātu radošajā procesā likumsakarīgi devusi Covid-19 pandēmija, tāpat arī darbs ar studentiem Nacionālajā filmu skolā.

Paralēli minētajam projektam noris darbs pie īsmetrāžas dokumentalās filmas, kuras centrā būs Salaspils memoriāls un tā apmeklētāji. Visbeidzot, Andrejs ir operators Anda Miziša topošajai filmai par Konstantīnu Raudivi, un arī šī dokumentālā iecere vēl prasīs savu darba ieguldījumu. Taču nu – pie kino ieteikumiem.

Kā pirmo Andrejs Verhoustinskis iesaka noskatīties gan Eiropas, gan ASV Kinoakadēmijas balvas saņēmušo dāņu pazīstamākā režisora Toma Vinterberga traģikomēdiju “Vēl pa mēriņam”. Tā stāsta par četriem pusmūža draugiem, kuri nolemj padarīt savu dzīvi krāšņāku ar alkohola palīdzību – sākot jau no paša rīta.

No šī stāsta pārceļamies uz dokumentālo kino, proti, režisora Abbas Kiorostami 1990. gadā uzņemto filmu “Close-Up” / “Palielinājums”, kura stāsta par sinefilu Hoseinu Sabdžianu, kurš nolemj izlikties par irāņu kinorežisoru Mokhmenu Mahmalbasi.

Kā trešo “Dīvāna kinozāles” ieteikumu Andrejs Verhoustinkis min arābu izcelsmes zviedru režisora Malika Bendželoulas dokumentālo filmu “Searching for Sugarman” jeb “Meklējot Šugarmenu”, kura stāsta par Detroitas dziesminieka Siksto Rodrigeza mīklaino nozušanu no mūzikas skatuves pagājušā gadsimta 70. gadu nogalē un drīz vien nejaušības dēļ sekojošo viņa mūzikas nokļūšanu slavas virsotnē.

Visas Andreja Verhoustinska ieteiktās filmas iespējams noskatīties "Amazon Prime Video" platformā.