Šovakar, 18. oktobrī, gan multipleksā „Citadele”, gan kinoteātrī „Splendid Palace” divi debijas darbi pilnmetrāžā. Rīgas Starptautiskā kino festivāla programmas veidotāji iepazīstinās ar Latvijas un Somijas kopražojumu, režisores Hannas Bergholmas mistisko šausmu filmu „Izšķilšanās” un fotogrāfa, aktiera un nu jau arī režisora Toma Harjo jauniešu attiecību risinājumu filmā „Sēklis”.

„Izšķilšanās”

12 gadus vecā Tinja katru dienu izdabā mātei, kas viņu terorizē vingrošanas treniņos. Māte savulaik bijusi veiksmīga daiļslidotāja, bet šobrīd populāra influencere, kura diendienā publicē ideālas ģimenes mirkļus savā blogā “Jaukā ikdienas dzīve”. Vienu nakti pusaudze atrod pavisam savādu olu – to viņa ir gatava aprūpēt līdz šķilšanās mirklim. Tomēr zem čaumalas augošā Radība pārsteigs visus. Somu režisores – debitantes Hannas Bergholmas filma tapusi sadarbībā ar studiju “Mistrus Media” – tā uzņemta Latvijā, iesaistot vairākus Latvijas kino profesionāļus, un, kā šī sadarbība iesākusies, stāsta studijas producenti Gints Grūbe un Elīna Gediņa-Ducena.

„Sēklis”

Otrs stāsts par vēl vienu debiju, kura šovakar pirmoreiz satiks savus skatītājus. Ilggadēja fotogrāfa un nesenāk – Jaunā Rīgas teātra aktiera Toma Harjo režisētā spēlfilma „Sēklis”.

Šovasar Pāvilostā uzņemtā filma iepazīstina ar trim mūslaiku attiecību dekonstrukcijām, kuras operatora Jāņa Šēnberga kamerai izspēlē divdesmitgadnieku paaudzei piederīgie: aktieri Jānis Grūtups, Agate Krista, Marta Lovisa, Matīss Ozols, Sabīne Tīkmane un arī pats režisors. Katram no pāriem piešķirta viņus raksturojoša krāsa:  Sarkanais pāris izvēlas pēdējās trīs kopdzīves dienās spēlēt saticības teātri. Tikmēr Zaļā pāra trīs dienas ir pilnas neziņas un trīsu, gaidot, kad tie viens otram atklāsies. Dzeltenais pāris – divi kolēģi – maldīsies dienesta romāna žanrā un tajā, kā neiemīlēties. Par darbu pie filmas stāsta Toms Harjo, iesākot ar atšķirības iezīmēšanu starp foto un kino mākslām.