Džeza pianists Matīss Žilinskis un gaidāmā „Poēma par spēlmani” Dailes teātrī – ar mākslinieku tiekamies Kultūras rondo.

Viņš radīja leģendāras izrādes un aizsāka dzejas teātra tradīciju Latvijā. Pētera Pētersona vārds ierakstīts ne tikai Dailes teātra zelta fondā, bet arī visas Latvijas kultūras kanonā. Izrādes “Spēlē, spēlmani”, “Tikai muzikants”, “Mirdzošais un tumši zilais” un citas skatītāji atceras ar dziesmām un mūziku, kas spēja izteikt to, ko vārdos tieši nedrīkstēja izsacīt, bet ko tā laika cilvēkiem vajadzēja dzirdēt. Atceroties režisora un dramaturga Pētera Pētersona simtgadi, Dailes teātrī izveidota īpaša koncertprogramma Dailes teātra mākslinieciskā vadītāja Viestura Kairiša un muzikālās daļas vadītāja Jura Vaivoda salikumā ar aktieru, kora "Kamēr…" un pianista Matīsa Žilinska piedalīšanos.

Sarunā Matīss Žilinskis atklāj, lai arī pirmizrāde jau 29. septembrī, mēģinājumos viņš vēl nav piedalījies, bet gatavošanās darbi rit pilnā sparā jau pāris mēnešus. Matīss ir saņēmis no Jura Vaivoda kaudzi ar notīm, skaņdarbiem, kas skanējušas Pētera Pētersona izrādēs. Tā ir Imanta Zemzara, Raimonda Paula, Imanta Kalniņa un arī Andra Dzenīša mūzika.

Matīss atklāj, ka ar nepacietību gaida mēģinājumus.