Gada nogalē Austras biedrība aicina uz dziesminieku koncertu ciklu “Adventa mūzikas svētki Rīgā”, kas nu jau kļuvuši par skaistu tradīciju, ik gadu Rīgas dievnamos pulcējot plašu klausītāju loku. Par koncertiem Kultūras Rondo studijā saruna ar  Austras biedrības vadītāju Signi Sniedzi un dziesminieci Antu Eņģeli.

Klausītāji aicināti uz vairākiem dziesminieku koncertiem dažādās Rīgas baznīcās četrās decembra svētdienās. Pirmajās trīs Adventēs notiks katrā divi autorkoncerti, bet ceturtajā Adventē, 23. decembrī, visi svētku dalībnieki pulcēsies lielajā noslēguma koncertā Rīgas Lutera evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

„Pirmie brīnišķīgie koncerti aizvadīti, varējām iedegt pirmo svecīti Adventes vainagā, kopīgi sirdis sildīt mīlestībā un dziesmās,” atzīst Signe Sniedze.

Koncertos pirmajā Adventē muzicēja Kārlis Kazāks un Haralds Sīmanis. Arī otrajā un trešajā Adventē notiks katrā divi autorkoncerti, bet ceturtajā Adventē, 23. decembrī, visi svētku dalībnieki pulcēsies lielajā noslēguma koncertā Rīgas Lutera evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Katru gadu, rīkojot šos svētku laika koncertus, Austras biedrība sūta piedāvājumus Rīgas baznīcām un pirmās, kuras atsaucas, ir arī tās, kurās norit koncerti. Baznīcas mainās, mainās arī dziesminieki, kas katru gadu piedalās šajā koncertu ciklā.

„Daudzas baznīcas nezinām, ja kāds nav atradis savu draudzi, varbūt kaut kas viņā pamostas, gribas nākt biežāk. Tā ir sadraudzība starp dažādām liturģijām, starp mācītājiem un dziesminiekiem, kas varbūt ne vienmēr ar vienu domu. Bet šajā brīdī viss ir vienots, brīnišķīgi, ka mācītāji un draudzes mūs atbalsta un ar prieku gaida savās baznīcās,” atzīst Sniedze.

Otrajā Adventa svētdienā, 9. decembrī, pulksten 12.00 Rīgas Svētās Trīsvienības evaņģēliski luteriskajā baznīcā (Sarkandaugavas ielā 10) koncertu sniegs Anta Eņģele, bet pulksten 13.00 Rīgas Krusta evaņģēliski luteriskajā baznīcā (Ropažu ielā 120) – Silvija Silava un Sniedze Prauliņa.

Trešajā Adventē, 16. decembrī, pulksten 12.00 Rīgas Mārtiņa evaņģēliski luteriskajā baznīcā, (Slokas ielā 34) uz koncertu aicina Laine Ligere-Stengrevica, Helvijs un Agnese Stengrevici, bet vakarpusē, pulksten 18.00, Latvijas Apvienotajā Metodistu baznīcā, Rīgas 1. draudzē (Akas ielā 13) muzicēs Ieva un Matīss Akurateri kopā ar Leonu Sējānu.

Adventa mūzikas svētku noslēgumā ceturtajā Adventē, 23. decembrī, pulksten 13.00 visi svētku dalībnieki pulcēsies kopīgā koncertā Rīgas Lutera evaņģēliski luteriskajā baznīcā (Torņakalna ielā 5). Uzstāsies Ieva Akuratere, Anta Eņģele,  Kārlis Kazāks, Haralds Sīmanis, Silvija Silava, Sniedze Prauliņa, Laine Ligere-Stengrevica un Helvijs un Agnese Stengrevici. Koncertu vadīs Ēriks Pozemkovskis.

Raidījumā muzicē Anta Eņģele, skan Ulda Ozola dziesma ar Māra Čečiņa vārdiem "Es iegāju mežā zaļā" un dziesma „Cilvēkbērns”, ko dziesminiece atradusi no Austras Pumpures dziesmu kladītē - Selgas Mences dziesma ar Ingūnas Ansones tekstu.