Pēc māsas Lāsmas lūguma dzejnieks, Latvijas Literatūras gada balvas un Klāva Elsberga prēmijas laureāts Marts Pujāts sarakstījis bērnu dzejas grāmatu “Ej nu ej”, kuru klajā laidusi izdevniecība “Liels un mazs”. Papildināta ar māsas ilustrācijām, tā savā pasaulē aicina paviesoties visdažādākā vecuma lasītājus, lai, kas zina – atgrieztos tur vēl un vēlreiz.

Gan Lāci, kurš nemācēja uzsiet elastīgo saiti, gan zirdziņu, kurš pūš ziepju burbuļus, un citus varoņus Marta Pujāta dzejoļu grāmatā bērniem “Ej nu ej” iedzīvinājusi viņa māsa Lāsma Pujāte, Latvijas Mākslas akadēmijas vieslektore, krāsainās litogrāfijas un monotipijas pasniedzēja. Viņas iepriekšējo veikumu bērnu grāmatu ilustrācijā atcerēsies “BikiBuka” cienītāji – tie, kuri lasījuši Aivara Neibarta dzejoli “Zoodārzs”.

Ja Lāsmas ilustrēto un Marta  sarakstīto grāmatu novietotu, sacīsim, Boloņas grāmatu tirgū, garumgarā rindā, bet aizsedzot virsrakstus – tik un tā varētu pateikt, ka “Ej nu ej” ir Baltijas valstīs izdota grāmata. Iespējams, tas saistīts arī ar atsevišķām niansēm, kuras parādās Lāsmas veidotajos linogriezumos un kuras sasaucas ar padomju ēras noslēguma periodu un Atmodas sākumu.

Pirmoreiz dzejoļus bērniem Marts Pujāts izmēģinājis rakstīt pirms gadiem desmit, un daži no tiem lasāmi arī krājumā “Ej nu ej”. Marts ir tēvs dēlam un meitai, bet tēta sarakstītos dzejoļus viņi vairāk dzird mammas lasījumā.

Dzejoļos ietverā atmosfēra ir dažāda – gan satīriska, gan emocionāli silta un mīļa. Bet tajos netrūkst arī melanholijas un skumju notoņi.