19. jūlijā Latvijas Fotogrāfijas muzejā atklās Elīnas Rukas fotoizstādi "Visi viļņi pieder jūrai". Izstādē būs apskatāmi darbi, kas radīti laikā no 2015. līdz 2018. gadam, atspoguļojot autores rokrakstu, kas veidojies studiju laikā ASV, kā arī darbi no cikla "Aqueous".

“Pie tēmas par ūdeni sāku strādāt personīgu iemeslu dēļ. Jūra mani vienmēr vilinājusi, esmu dzīvojusi lielāko daļu piekrastē, bijusi jūras tuvumā. Bet man neizprotamu iemeslu dēļ es no jūras baidos vairāk nekā citi cilvēki,” raidījumā Kultūras Rondo atklāj Elīna Ruka. “Vēl joprojām neesmu iemācījusies peldēt. Šis iekšējais konflikts radīja interesi sākt to pētīt mākslā. Varbūt caur mākslu atradīšu atbildi uz šo jautājumu.” 

Impulss ūdens tēmai autorei radās neizpratnes dēļ, kā ūdens spēj vienlaicīgi ar milzu spēku vilināt un atgrūst. Jūra vienmēr viņu valdzinājusi tās noslēpumainības un dažādības dēļ. Lai cik liela būtu apbrīna par šo dabas varenību un skaistumu, jūra autorei radīja arī neizskaidrojamas bailes, kas vēl joprojām ietekmē viņas dzīvi. Daudzās filozofijās ūdens saistās ar emocijām, zemapziņu un intuīciju. Apmēram 60% cilvēka ķermeņa sastāv no ūdens, iespējams, tādēļ ar ūdeni saistītas lietas uztveram tik emocionāli. Kad skatītājs vēro Rukas darbus, autore vēlas, lai viņš jūt, reaģē.

“Ūdens visu laiku kustībā, likās interesants aspekts, kontrasts – nekustīgā fotogrāfija un temats, kas visu laiku plūst,” atzīst Elīna Ruka.

Elīnas Rukas izstādi "Visi viļņi pieder jūrai" Fotogrāfijas muzejā varēs aplūkot līdz 19. augustam.