Divi viencēlieni, divi horeogrāfi, divi atšķirīgi rokraksti – tā īsi var raksturot šīvakara notikumu Latvijas Nacionālajā operā. Baleta viencēlieni „Hamlets” un „(Ne)stāsti man pasakas” 12.aprīlī piedzīvo pirmizrādi uz Latvijas Nacionālajā operas lielās skatuves.

Laikmetīgos baleta darbus radījuši divi jauni horeogrāfi Antons Freimans un Elza Leimane, kuri jau  iepriekš radījuši oriģinālhoreogrāfijas, taču šoreiz tie ir pilnmetrāžas darbi lielajai skatuvei. Antons Freimans izvēlējies Šekspīra traģēdiju „Hamlets” un izcēlis paaudžu attiecības starp Hamletu un viņa tēva rēgu, savukārt Elza Leimane, iedvesmota ar Imanta Ziedoņa „Krāsainajām pasakām”, uzlūko baleta pagātni un šodienu, arī ar nelielu ironijas devu.

Baleta viencēlienu „Hamlets” un „(Ne)stāsti man pasakas” tuvākās izrādes 13. un 24.aprīlī.

Savukārt Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) sadarbībā ar Latvijas Nacionālo operu un baletu (LNOB) Latvijas iedzīvotājiem reģionos piedāvā skatīties operas un baleta pirmizrādes uz lielā ekrāna tiešraidē, kas ļaus skatītājiem arī ārpus Rīgas izdzīvot pirmizrādes notikumu augstā tehnoloģiskā kvalitātē. Pirmā tiešraide norisināsies 12. aprīlī, kad skatītāji kultūras centros Daugavpilī, Gulbenē, Limbažos, Ogrē, Preiļos, Siguldā, Talsos, Tukumā un Ventspilī varēs vērot baleta “Hamlets. (Ne)stāsti man pasakas” Pasaules pirmizrādes translāciju.