"Par daudz šī laika ir, par daudz skriet ir slikti, par daudz dīkstāvē arī ir slikti. Zelta vidusceļš ir tas labākais. Par daudz ir fermātas laikā. Mēs visi esam uzlikti uz fermātas un tas tracina," atzīst komponists Ēriks Ešenvalds.

Kultūras Rondo vaicā, kā dzīvo un jūtas kultūras cilvēki šajā laikā. Uzklausām komponistu Ēriku Ešenvaldu.

"Pēc priekšrakstiem vajadzētu būt, ka ir dīkstāve, nu tik jāsēž mājās un varētu rakstīt un rakstīt, bet nemaz nerakstās," vērtē Ēriks Ešenvalds. "Ir tādi dziļi pārdzīvojumu un pārdomās par šo jocīgo laiku, ka neticas, ka 21. gadsimtā kaut kas tāds var notikt. Medicīna ir tik tālu attīstījusies, bet kaut kāds sīks vīruss var visus piebremzēt un traki piebremzēt."

Darbiem ir jāsaņemas.

"Ir jāpiespiežas darīt sportiskas lietas, iet ārā no mājas, kad to dara, tad domas uzlabojas. Ir disciplīna nepieciešama, var viegli iesēdēties krēslā un dīvānā pie televizora, tad rodas grūtsirdība," atklāj Ēriks Ešenvalds.

Šobrīd komponists strādā pie baleta, kas jānodod jau maijā Latvijas Nacionālajai operai un baletam, kā arī vairākiem lieliem opusiem ārvalstu kolektīviem.

"Ir jāiztur, domāju, ka lielākais grūtums ir aiz muguras, vēl šo atlikušo nogrieznīti izturēsim un būs labi," bilst Ēriks Ešenvalds.