No 14. līdz 24. oktobrim notiks Rīgas Starptautiskais kinofestivāls. Tā sauklis šogad ir “There is always time.” jeb “Laiks ir vienmēr”. Kultūras rondo uzklausām Starptautiskā kino festivāla Riga IFF radošās komandas ieteikumus, kā labāk orientēties filmu programmās un veidot katram pašam savu izlasi; kā arī skaidrojam, kādas filmas varēsim skatīties tiešsaistē.

Kā festivāls šogad noritēs un kādi ir galvenie programmas akcenti skaidro Rīgas Starptautiskais kinofestivāla vadītāja Liene Treimane, festivāla radošā direktore Sonora Broka un Bērnu programmas un paplašinātās realitātes foruma kuratore Kristīne Simsone.

"Festivāls notiks, ierobežojumi, kas stājušies spēkā no 11. oktobra, neizslēdz festivāla norisi ne klātienē, ne tiešsaistē," norāda Liene Treimane.

Kā precīzi tas notiks, drīzumā tiks izziņots. Treimane norāda, ka ārkārtējās situācijas regulējums kultūras norišu rīkotājus nostādījis neapskaužamā situācijā.  

"Izskatās, ka būs jāierobežo festivāla klātienes seansi vismaz uz pusi. Turklāt noteikts laika ierobežojums festivāla norisei jeb kultūras pasākumu norisei, kas mūsu gadījumā nozīmē lielus zaudējumus festivāla budžetā," turpina Treimane.

Festivāla rīkotāji ir uzrunājuši kultūras ministru, ministru prezidentu un Valsts kanceleju ar lūgumu piemērot festivālam un līdzīgiem kultūras pasākumiem, kas jau ir izziņoti un uz kuriem jau var iegādāties biļetes, pārrejas periodu divas nedēļas.

"Festivāls jau gatavots norisei "zaļajā režīmā", ja vēl jāpastiprina distance un jāsamazina cilvēku skaits zālē un vēl ir laika ierobežojums, var nākties būtisku daļu seansu pārcelt uz citu laiku, kas nozīmē arī cilvēkresursu un finanšu resursu izniekojumu," vērtē Treimane. "Svarīgi, lai valdība ieklausītos. Respektējam valdības lēmumus, jo apzināmies, ka stingrāki ierobežojumi šobrīd ir nepieciešami, bet ļoti lūdzam saprast arī mūs un izstrādāt atbilstošus atbalsta mehānismus."

Ar festivāla plašo piedāvājumu var iepazīsties arī internetā.