No rītdienas, 30.jūlija, līdz 1.augustam norisināsies kino, mūzikas un mākslas festivāls “RojaL”. Kā ierasts, tas piedāvās plašu kino, mūzikas un mākslas programmu, un šī gada fokuss ir uz Baltijas valstīm.

Igauniju pārstāvēs Prīta Tendera un vecmeistara Prīta Pērna animācijas filmu programma, kā arī Jāka Kilmi komēdija "Ātrie igauņu puiši", Lietuvu - godalgotā, Kannu kino festivāla programmā "Un certain regard" izrādītā drāma "Tu esmu es", kuras režisors ir Kristijonas Vildžiūnas, un, protams, daudz plašāk pārstāvēts ir Latvijā tapušais kino.

"Festivāla notikumu norises vietās būs ne tikai Rojā, būs arī Kolkā, Melnsilā, Rudē un Kaltenē," raidījumā Kultūras Rondo atklāj “RojaL” izpilddirektore Dārta Krāsone.

Kino Rojā varēs skatīties kultūras centrā, Lielājā estrādē, kā arī trīs brīvdabas kino zālēs, lielā ekrāna jūras krastā šogad nebūs. Toties pludmalē ir uzstādīts koka rāmis, caur kuru var skatīties uz jūru 24 stundas. Nebeidzamais kino.

Iepazīstinot ar filmām, Zane Dzene min, ka Baltijas valstu kino izraudzīts apzināti noteikto ierobežojumu dēļ, jo būs maz viesu.

"Plašākā sadaļa ir Latvijas kino ar konkursu, kas Rojas festivāla lielais  lepnums. Tas atšķiras ar to, ka notiek divus vakarus, kopā rādīs astoņas filmas un žūrija - pperators Gints Bērziņš, kino zinātniece Zane Balčus un scenārists un režisors Ivo Briedis - tikko noskatījušies, sāk izvērtēt," stāsta Zane Dzene.

Konkursā izrādīs jauno režisoru filmas no Latvijas, Polijas, Igauniijas un LIetuvas.

"RojaL" varēs aplūkot arī vairākas izstādes: Kristīnes Kutepovas personālizstādi "Mazupīte", Inutas Graudiņas personālizstādi "Curriculum mortis", izstādi "Gipkas baznīcas stāsts", Pētera Sidara skulptūru "Džāra"  Andreja Ameļkoviča izstādi "Gleznas".

Plašāk ar festivāla programmu var iepazīsties internetā.