"Filmas pamatā ir samērā racionāla ideja - veidot ilgtermiņa projektu vai stāstu par paaudzi, par mūsu bērniem, kas, cerams, nodzīvos visu mūžu Latvijas valstī, sarunā raidījumā Kultūras Rondo atklāj Gints Grūbe.

Filma "Turpinājums" ir pirmā daļa no ieplānotā ilgtermiņa kino vērojuma par pieciem Latvijā dzimušiem bērniem. Tas aizsāk projektu, kas gadu garumā turpinās vērtēt sabiedriskos un politiskos procesus mūsu valstī šo varoņu redzējumā. Filmas pirmizrāde 22. martā.

Par projektu „Turpinājums” Kultūras Rondo stāsta producenti Andra Gaile un Gints Grūbe. Pa tālruni sarunai pievienojas režisors Ivars Seleckis.

„Domājot par jaunu filmu, sapratām, ka Latvijā nav neviena paaudze, kas būtu nodzīvojusi visu dzīvi vienā politiskā sistēmā, vienā valstī,” bilst Gints Grūbe.

Režisors atzīst, ka veidojot filmu, visgrūtāk bijis saprast, kas viņi [bērni] ir. „Ar 21. gadsimta bērniem jārunā, kā ar pieaugušiem. Darbs bija smags, bet mēs sapratāmies,” bilst Ivars Seleckis.

Dokumentālā filma "Turpinājums" ir veidota divu gadu garumā, sekojot pieciem bērniem, kuri 2015. gadā uzsāka skolas gaitas dažādās Latvijas vietās. Kāds, kuram ir stipras ģimenes saknes Latvijas laukos un vecāki vēlas, lai bērns izaug par īstu zemnieku; kāds, kurš dzīvo pie vecmāmiņas, kamēr mamma strādā Anglijā, un kāds cittautietis, kura vecvecāki nonāca Latvijā pēc Otrā pasaules kara, bet mazdēls vēlas kļūt par biznesmeni... Dokumentālā filma Turpinājums iezīmē, kā veidojas bērnu dzīves ar tik dažādiem starta punktiem, un fiksē, kā tās turpmāk mijiedarbojas ar valstiskiem un sabiedriskiem procesiem.

Ik pa septiņiem vai 10 gadiem iecerēts dokumentēt šo paaudzi. "Ivars Seleckis ar savu īpašo vērojumu un talantu bija īstais režisors, ko uzrunāt," uzskata Ģints Grūbe. "Tā ir ne tikai filma Ivara Selecka talanta cienītājiem, bet arī pirmā dokumentālā filma bērniem."

Gints Grūbe saskaitījis, ka filmas veidošanā bijušas iesaistītas četras kino paaudzes, ieskaitot varoņus, un visi bija gatavi sadarboties.