Ar pirmizrādēm pie skatītājiem nonāk režisora Viestura Kairiša jaunā spēlfilma, vēsturiskā attiecību drāma “Piļsāta pi upis/ Pilsēta pie upes”. Tas ir attiecību stāsts uz pagājušā gadsimta 30.-40. gadu vēsturisko pārmaiņu fona. Scenārija pamatā ir latviešu trimdas autora Gunara Janovska tāda paša nosaukuma romāns.

Uz ekrāniem Latvijas kinoteātros filma gaidāma no 17. janvāra. Rīt, 11.janvārī, filma pirmizrādi piedzīvos tās galvenajā tapšanas vietā – Krāslavā. Kā sagaida pirmizrādi filmā iesaistītie aktieri – Latgales iedzīvotāji un kādas ir viņu atmiņas par filmas tapšanas laiku?

Viestura Kairiša jaunā filma “Piļsāta pi upis” devusi jaunu impulsu un jaunu pieredzi ne vienam vien Latgalē, kurš dažādu likteņa sakritību dēļ nonāca filmēšanas laukumā. Tā bija arī ar mākslinieci Unu Guru.

Latgales radošais darbinieks Māris Susejs filmā “Piļsāta pi upis” ir otrā plāna lomas atveidotājs, kā svarīgāko šajā filmā uzsver Krāslavas kā kultūrvides un arī te dzīvojošo cilvēku iemūžināšanu.

Māksliniece Mairita Folkmane bija tā, kurai filmēšanas grupa uzticēja savākt cilvēkus filmas masu skatiem, gala rezultātā filmā ir gan viņas vīrs – tēlnieks Ivo Folkmanis, gan meita Marta.