Fotografēšana kā sevis izzināšana – to var teikt par laikmetīgā teātra režisores Elīnas Cērpas multimediju izstādi „Jūtīgā virsma”. Vispirms Nīderlandē tika veidota dokumentāla teātra izrāde, tagad, pēc 11 gadiem - vizuālās mākslas projekts. Izstāde Rīgā tapusi sadarbībā ar pieciem dalībniekiem, kas atsaucās aicinājumam dalīties ar saviem ļoti personiskiem attēliem.

Izstādes atklāšana ISSP Galerijā piektdien, 24. martā, tās iekārtošanas brīdi vēroja un ar tās veidotājiem tikās Laima Slava.

Starpdisciplināra multimediju izstāde „Jūtīgā virsma” piesaista garāmgājēju uzmanību ISSP Galerijai, ne tikai skatam atvērtā stikla siena, šoreiz arī skaņa, kas ar vibroskaļruņa palīdzību savij pilsētas trokšņus, garāmgājēju soļus ar ļoti personiskiem attēliem telpā.

Projekta autore Elīna Cērpa ir latviešu laikmetīgā teātra režisore, kas 14 gadus dzīvojusi Nīderlandē, bet kopš pērnā gada nogales atgriezusies Latvijā. Vizuālā mākslas projekta „Jūtīgā virsma” pamatā ir dokumentālā teātra izrāde, kas radusies 2011.gadā Nīderlandē, viss aizsācies, kad ilgstoši Elīna fotografējusi pašportretus.

Atgriežoties pie Nīderlandē tapušās izrādes „Jūtīgā virsma”, sākums bijis tāds, ka Elīna vairāk nekā gadu katru dienu atkārtoja vienu un to pašu darbību - fotografēja sevi. Tagad pēc vairāk nekā desmit gadiem, māksliniece uzdos to pašu jautājumu - kas rada nepieciešamību fotografēt? Latvijas projektā svarīga loma kuratorei Ivetai  Gabaliņai.

Izstādes telpiskie risinājumi top sadarbībā ar mākslinieku Alekseju Beļecki, ar kuru kopā esmu nostājusies  pie galerijas durvīm, skatu raidot uz pretējo sienu, uz kuras veidojas atspulgs.

Izstādē īpaša arī gaisma, nebūs neviens tiešs gaismas avots. Skaņa un atspulgi neuzbāzīgi, tomēr pievērš  garāmgājēju uzmanību multimediju izstādei „Jūtīgā virsma”, kurā projekta dalībnieki Gundega Melberga, Gustavs Grasis, Valda Biteniece, Irēna Andrējeva un viens anonīms autors – satiekas vienā telpā un veido savstarpējai sarunai līdzīgu pieredzi caur fotogrāfiju, tekstu un video.

Izstāde „Jūtīgā virsma” ISSP Galerijā būs apskatāma līdz 4. maijam.