Kultūras rondo kopā ar kino kritiķi Dārtu Ceriņu un kino publicistu Žulijenu Nuhumu Kulibali, kuri ir autori jaunai ierakstu sērijai, kas raidījuma skanēs no nākamās nedēļas, iezīmēsim gaidāmos kino notikumus - Berlināli Vācijā un Nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps” Latvijā. Pārskatām balvas nominantu sarakstu. Sarunā viņiem pievienojas arī Zane Balčus, Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma vadītāja.

Dārta Ceriņa vērtē, ka latviešu aktierkino gana saistošāk parādās dokumentalitātes elementi. Viņa izceļ Viestura Kairiša filmu "Janvāris", kā arī min Signes Baumanes animācijas filmu "Mans laulību projekts". Dokumentalitātes elements ir daudzveidīgs.

"Par ikvienu filmu varam runāt kā savā ziņā dokumentālu, kā savu laiku foksējošu, pašu autoru laiku sakļaujuši. Spēles ar dokumentalitāti ir interesantas," atzīst Dārta Ceriņa.

Žulijens Nuhums Kulibali izceļ dažādību filmu žanru ziņā, ko arī norāda nominēto filmu saraksts: Aika Karapetjana "Sema ceļojumi" ir saņēmuši 11 nominācijas, brāļu Ābēļu "Nemierīgie prāti" - 10 nominācijas, Uģa Oltes mitoloģiskais trilleris "upurga" - 7 nominācijas.

"Tā šķiet nebijusi situācija, tā nav sociālā drāma vai vēsturiskā fikcija, kas parasti nacionālajā kino balvā redzama augšpusē. Tas šķiet visaizraujošāk," uzskata Žulijens Nuhums Kulibali.

Zane Balčus atzīst, ka pozitīvs jauninājums ir plašāka "lielā Kristapa" atlases komisija, kur ir iesaistīti dažādu profesiju pārstāvji, kas paplašina viedokļu loku.

"Interesanti viņos ieklausīties un sadzirdēt, kādas nianses izceļ. Īpaši skaņu režija man liekas niansēta nominācija, kurā jāprot saklausīt, ko skaņu režisori kopā ar pārējo komandu ir mēģinājuši filmās ielikt. Tas šķiet būtisks papildinājums atlases procesā," vērtē Zane Balčus.