Mūziķi Anna Gāgane (attēlā), diriģents Andris Veismanis un daudzi citi satiksies Liepājas simfoniskā orķestra rīkotajā festivālā „Liepājas vasarā”. Pirms koncertiem tiekamies ar mūziķiem Kultūras Rondo. Raidījuma viesi: Anna Gāgane, Andris Veismanis un Liepājas simfoniskā orķestra padomnieks mākslinieciskajos jautājumos Guntis Kuzma.

Festivāls “Liepājas vasara”, ko ik gadu organizē Liepājas Simfoniskais orķestris, šogad norisināsies no 27.jūlija līdz 23.augustam.

27.jūlijā koncertzālē “Lielais dzintars” gaidāms iespaidīgs festivāla atklāšanas koncerts “Roka balādes”. Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā atskaņos pasaulslavenas roka balādes. Uz skatuves kāps latviešu dziedātāji Daumants Kalniņš un Atis Ieviņš, kā arī Lietuvā ļoti zināmais Jeronims Miļus.

Klarnetiste Anna Gāgane un diriģents Andris Veismanis tiksies koncertā “Romantisma ziedonis”, kas koncertzālē “Lielais dzintars” notiks 9.augustā, bet 10.augustā skanēs Rundāles pilī. Šajā koncertā Liepājas Simfoniskais orķestris muzicēs arī kopā ar arfisti Dārtu Tisenkopfu.

2.augustā koncertzāles “Lielais dzintars” Dzintara Jurgelaiša zālē skanēs karmermūzika, uzstāsies Margarita Vilsone (soprāns). Latvijas Nacionālās operas un Nirnbergas valsts Teātra operas studijas solisti uz klavierēm pavadīs Vācijā rezidējošais brazīļu pianists Marselu Amarals.

7.augustā koncertzāles “Lielais dzintars” Dzintara Jurgelaiša zālē gaidāms koncerts ““Willow Farm” labākās dziesmas”. Bet 14.augustā čellista Ivara Bezprozvanova un pianista Riharda Plešanova saspēli Sergeja Rahmaņinova, Dmitrija Šostakoviča, Jāņa Ķepīša, Pētera Plakida un Roberta Šūmaņa mūzikā programmā “Bohēma čellam un klavierēm”. 17.augustā būs pianistes Agneses Egliņas solo koncerts.

Festivālā izskaņā, 23.augustā, koncertzālē “Lielais dzintars” skanēs koncerts “Imanta Kalniņa setā un Diruflē rekviēms”. Festivāla noslēgumā sadarbībā ar Garīgās mūzikas festivālu Liepājas Simfoniskais orķestris un Valsts akadēmiskais koris “Latvija” diriģenta Māra Sirmā vadībā izpildīs Imanta Kalniņa veltījumu sievai – Sesto simfoniju, kam iedvesma smelta Rabindranata Tagores dzejā un psalmos, un franču komponista Morisa Diruflē slavenāko veikumu – meditatīvo un labskanīgo Rekviēmu, kas ir daudzu koru repertuāra hits. Solo partiju dziedās soprāns Laura Teivāne. Pie ērģelēm - Liene Andreta Kalnciema.