Gaismas un krāsu mijiedarbība, atsauces uz pirmsrenesanses mākslinieku darbiem, harmonijas meklējumi, meditatīva noskaņa -  to visu atradīsit gleznotājas Elgas Grīnvaldes jaunākajā izstādē "Vertikāles". Turklāt darbus papildina speciāli šai izstādei komponēta Toma Auniņa mūzika. Izstāde jau kādu laiku skatāma Rīgā, mākslas galerijā "Museum LV".

Kad ar mākslinieci  Elgu Grīnvaldi tiekos, ir dienas vidus, kas jau sliecas uz pēcpusdienu, galerijā mākslīgais apgaismojums vēl netiek iedegts, un Elga teic, ka tāda gaisma ir arī viņas darbnīcā. Gleznas, skatoties mākslīgā apgaismojumā, iegūst nedaudz citu niansi, un gaismai Elgas darbos ir būtiska nozīme.

Izstāde "Vertikāles" tapusi pusgada laikā, daži darbi no izstādes "Tukšuma spēks", kas pērn sarīkota Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, vēl citi no šīs  vasaras  izstādēm Valkā un Talsos, tomēr liela daļa jaunu darbu. Meditatīvo noskaņu turpinām baudīt vienā no izstādes nelielajām telpām.

Kamēr runājam, atnācis mūzikas autors Toms Auniņš, kurš arī iesaistās sarunā, bet pirms tam Elga rāda savus jaunākos darbus "Gaismas skaņa"un "Spārni".Jaunums mākslinieces radošajos meklējumos ir zelts, ar to tiek radoši eksperimentēts, sasniedzot visdažādākās nokrāsas un noskaņas  – gleznās baltais zelts, tumšais zelts, purpurs.

Arī Elgas Grīnvaldes personālizstādē "Tukšuma spēks" skanējusi Toma Auniņa mūzika. Sadarbība turpinās, un interesējos, kā ar skaņu papildināt vizuālo vēstījumu, lai netraucētu, bet būtu saskaņā un harmonijā.

"Gleznas ar attiecīgo noskaņojumu var katru cilvēku individuāli ievest klusuma harmonijā jeb savā vertikālē,"  pārliecināta Elga Grīnvalde. Iecerēta jau nākamā mākslinieces izstāde arī sadarbībā ar Tomu Auniņu, un tās nosaukums būs "Meditācija".

Izstāde "Vertikāles" galerijā "Museum LV" būs skatāma līdz 6.februārim.