Tautā iemīļotajai māksliniecei Maijai Norai Tabakai šodien aprit 80. Pašlaik galerijā „Daugava” skatāma viņas jubilejas izstāde, kā allaž krāšņa, šoreiz arī ziedu gleznojumi, jo aizvadītajā vasarā māksliniece nodevusies to gleznošanai.

Taču līdzās ziediem izstādē vairāki darbi no iepriekšējiem gadu desmitiem, tai skaitā plašākai publikai neredzēti. Izstādes apmeklētāji atzīst, ka smeļ spēku un pozitīvu enerģiju Maijas Tabakas darbos, savukārt mākslas kritiķis Tomass Pārups uzsver, ka mākslinieces darbus ir interesanti skatīties.

"Man ir interesanti skatīties Maijas Tabakas gleznas. Viņas pieprasa tādu tiešām skatīšanos, ne tik ļoti domāšanu, domāšanu tādā ziņā, ka viņās nav obligāti jāiedziļinās. Viņas ir interesanti skatīties. Un skatoties ieraudzīt, kā viņa ir kompilējusi iespaidus, figūras, krāsas, kurus elementus izvēlējusies pasvītrot un izcelt," atzīst Tomass Pārups. "Caur šo skatīšanās procesu sākt domāt. Tas ir ļoti liels sasniegums, skatītājiem skatoties, mākslinieks rada vēlmi "ieurbties" tā mākslinieka galvā un saprast, kas ir šie personāži kompozīcijās. (..) Viņai ļoti ir nojaušams tas, ka visas šīs kompozīcijas neatkarīgi no tā, kas tur būtu attēlots, kaut kādā ziņā attēlo viņas emocionālo pasauli.  Tā ir liela uzdrīkstēšanās joprojām tā strādāt laikā, tāda emocionāla atkailināšanās mākslā varētu tikt uzskatīta par naivu un novecojušu."

Pārups uzskata, ka Maija Tabaka ir kļuvusi daudz maigāka, var teikt arī vienkāršotāka savā izteiksmē, ja salīdzina ar vecākiem darbiem.

Maijas Tabakas jubilejas izstāde galerijā „Daugava” skatāma līdz 7.decembrim.