Māksla, kas palīdz dzīvot – tāda ir pašlaik galerijā „Istaba” skatāmā Leona Paemas personālizstāde „Veldze”.  Būdams invalīds un dzīvodams Alojā, Leons Paema zīmējis sižetus, kas pašu aizrāva un interesēja, par savu nodarbi nevienam daudz nestāstot. Viņš nav bijis profesionāls mākslinieks, nedz arī pamanīts kā autodidakts.

Galerijā „Istaba” pie centrālās sienas tematiski izkārtoti 80 zīmējumi, izkrāsoti ar dažādu krāsu lodīšu pildspalvām. Zīmējumu sižeti noskatīti no žurnāliem un grāmatām, arī pastmarkām. Zīmējumu autors ir līdz šim nezināms – Leons Paema no Alojas, mūžībā devies pirms septiņiem gadiem, bet dzimis 1940.gadā. Kā zīmējumi nokļuvuši galerijā, stāstu iesāk galerijas „Istaba” vadītāja Linda Lūse.

Linda sapratusi, ka darbi ir kā radīti galerijas izstādei un tie jāparāda plašākam skatītāju lokam tūlīt, neatliekot uz vēlāku laiku. Mākslinieks Gatis Felsbergs, Leona radinieks, jau iepriekš draugiem bija rādījis zīmējumus.

Mākslas zinātnieks Aivars  Leitis, kurš īpaši pētījis un meklējis naivisma pārstāvjus Latvijā, norāda, ka „Leona Paemas vārdu nezina neviens, kurš kaut nedaudz interesējas par mākslu. Tomēr māksla vienmēr pastāv mijiedarbē ar sabiedrību, un autors vienmēr piesaistīts konkrētam laikam un telpai. Tā tas bijis arī ar Leonu Paemu.. Vienatnē ar sevi viņš zīmējumos atklāti runā par to, ko redz un jūt”, secina Aivars Leitis.

Kamēr sīkāk pētu zīmējumus, galerijā iegriezusies Regīna Palma, izrādās kundze regulāri apmeklē galerijas izstādes, turklāt pati ne tik sen kā pievērsusies akvareļtehnikai, un top aizvain jauni darbi. Saruna ar Regīnu Palmu vēlreiz apliecina, ka arī Leons Paema līdzīgi radis dzīvei prieku zīmējot.

Pēc tam, kad bija izskanējusi informācija par alojieša Leona Paemas izstādi, Alojas kultūras dzīves organizētāji izteikuši vēlmi, lai izstāde būtu skatāma arī Alojas kultūras  namā.