„Diapozitīvu vakars” - tāds nosaukuma gleznotājas Ievas Iltneres jaunākajai izstādei, kas skatāma galerijā „Māksla XO”. Izbalējušas krāsas, izgaismoti kadri, švīkājumi, fragmentācija, neskaidrība - tas devis vietu iztēlei un radīta virkne darbu, kas runā par laiku un tuvo cilvēku tēmu.

Ar Ievu Iltneri Kultūras Rondo tiekas galerijā starp izstādes darbiem, tajos senās fotogrāfijās un diapozitīvos tvertie kadri, kā arī nesen pašas mākslinieces fotomirkļi, kas pārtapuši gleznās. Tas ir šodienas skatījums uz pagājušo laiku, ievijot arī pa mūsdienīgam akcentam. Māksliniece atklāj, ka izstādes nosaukums radies pirms diviem gadiem.

"Bija tā, ka man vajadzēja ierakties arhīvos, vajadzēja, kā jau bieži, kaut kādam katalogam vai materiālā meklēt jaunības dienu bildes no visādām studentu laika aktivitātēm un vecāki un kāds pats. Un tad es vienkārši sāku skatīties tos diapozitīvus. Pirmais, jau mani uzrunāja kā jau tādu vizuālistu tieši tas, kā tie diapozitīvi bija izbalējuši, kā tās krāsas mainījušās, jo vispār tas formāts," stāsta Ieva Iltnere.

Māksliniece atminas bērnību un diapozitīvu vakarus rudens vakaros, kad kopā ar ģimeni skatījušies, kas vasarā noticis

"Un vienmēr bija bail, ka beidzās, tas bija pilnīgi... un viss! Dažreiz skatījās pa otram lāgam. Kur nu vēl tajos padomju laikos, kad tētis bija ārzemju ceļojumā. Fotografēju daudz, man mājās ir kastes, kuri Kanāda uzrakstīts, mammai arī bija brīnišķīgs ārzemju ceļojums," turpina Ieva Iltnere.

Mākslinieci interesējis tas, ko uzskatītu par defektu, bilžu noplēstas maliņas, izgaismoti kadri, ar to arī sākusi.

Liela daļa izstādes darbu tapuši laukos, tur atšķirībā no Rīgas darbnīcas cita gaisma, māksliniece arī atklāj, kā pamazām iestrādājusies un iejutusies.

Ar izstādes starpniecību māksliniece ļauj mums pienākt pavisam tuvu, ieskatīties viņas dziļi personiskajās atmiņās un atmiņu sajūtās.

Ievas Iltneres izstāde „Diapozitīvu vakars” skatāma galerijā „Māksla XO” līdz 3.oktobrim.