1.augustā galerijā "Mazā Venēcija" atklās mākslinieku Ievas Putniņas un Ivara Grāvleja izstādi "Latvijai 102". Tā būs vienas dienas izstāde ar performances elementiem, tomēr kā sola mākslinieki - izstāde pārtaps video formātā, un ikviens to varēs aplūkot.

"Ideja radās automātiski, jo šogad Latvijai ir 102, un mēs gribējām taisīt izstādi. Kāpēc vienu dienu, vīrusa dēļ, lai būtu mazāk iespēju kādam inficēties, apmeklējot galeriju," īsi iepazīstina Ivars Grāvlejs.

Vēl viens aspekts, kādēļ izstāde būs aplūkojama klātienē tikai vienu dienu – mākslinieki izmanto performatīvos elementus, ko klātienē nevarētu nodrošināt vairākas dienas finansiālu iemeslu dēļ.

Galerija "Mazā Venēcija" ir neliels dzīvoklis Rīgā, Akmeņu ielā 26. Tā ir viena no ieliņām Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas tuvumā, bet Ivars Grāvlejs mudina uz galeriju doties ar vilcienu: aizbraukt līdz Torņakalna stacijai un nākt gar sliedēm atpakaļ uz centra pusi.

Izstādi abi mākslinieki veido kopā, Ieva Putniņa pārsvarā veido objektus un butaforijas.

„Būs dažādi objekti, sākotnēji bija iecerēts taisīt saistībā ar jūru, bet laika gaitā uzstādījums transformējās izstāžu telpas specifikas dēļ. Objekti saistībā ar Latvijas 102 gadu svinībām, gan mākslinieku Voldemāru Irbi, kuram tur vienā no šķūnīšiem bija darbnīca. Tieši Akmeņu ielā 26,” atklāj Ivars Grāvlejs.

Ievas Putniņas interešu loks ir plašs - glezniecība, animācja, kino, performance. Viņai patīk radīt butaforijas, bet Ivaru Grāvleju zinām kā fotomākslinieku un provokācijas māksla ir viņam tipiska.

Pašā galerijā būs aplūkojami 2-4 darbi, pārējie būs sastopami, "ejot pa Irbīša takām". Tā kā izstāde būs sava veida ceļojums, būs arī norādes.

Ievas Putniņas un Ivara Grāvleja izstāde "Latvijai 102" ir pirmā un pagaidām vienīgā izstāde galerijā "Mazā Venēcija". Ivars Grāvlejs bilst, ja būs nakamās idejas, kas varētu realizēties galerijas specifikas dēļ, tās sekos.