Pēdējo nedēļu mākslas galerijā „Putti” skatāma Igaunijas laikmetīgo rotu mākslinieku grupas izstāde „Migla”. Daba un dabas materiāli atbalsojas arī viņu rotu mākslā, taču ne tikai tie. Trīspadsmit igauņu mākslinieki ar vienotu nacionālo identitāti, tautas tradīcijām un vēsturi, tomēr rotu mākslā katrs pārsteidz ar savu identitāti un raksturu. Igauņu laikmetīgo rotu mākslu un šo mākslinieku grupu palīdz iepazīt viens no izstādes kuratoriem Tanels Vēnre.

Galerijas centrālajā daļā pelēko toņu vertikāles - matētas plastmasas plēvēs iestiprinātas rotas, rada miglas iespaidu ar pārsteidzošiem akcentiem - mākslinieku rotām. Tie ir 13  Igaunijas laikmetīgo rotu mākslinieki, kuri sapulcināti vienkopus, rada spilgtu ieskatu laikmetīgajā rotu mākslā. 

Tanels Vēnre ir viens no "ESTONISHING!" grupas māksliniekiem, varētu teikt tās ideoloģiskais pamats, pats daudzu starptautisku izstāžu dalībnieks. Kopā ar Tanelu aplūkojam izstādes darbus, kas piestiprināti plastmasas plēvēs, šūpojas un rada gaisīgu iespaidu, daļa darbu arī vitrīnās gar sienu.

Igauņu laikmetīgo rotu mākslu var skatīt galerijā „Putti” vēl šonedēļ līdz 18.aprīlim.