Gandrīz mūzikls pēc Aspazijas lugas „Ragana” – tā var pieteikt jaunāko iestudējumu Ģertrūdes ielas teātrī. Režisors Andrejs Jarovojs Aspazijas lugas tekstu saaudis kopā ar hiphopa ritmiem un mūsdienu cilvēka izpausmēm. Izrādes veidotāji, strādājot pie šī darba, domājuši par varu, kas vilina, un ko tā izdara ar cilvēkiem, par izvēlēm, arī par nemitīgiem balansa meklējumiem.

Izrāde sākas ar dokumentālu ieskatu Aspazijas lugas „Ragana” tapšanā. Arī par to, kā Aspazijai no Rīgas latviešu biedrības bijis jāaiziet. Un tad izrādes radošā komanda, sekojot Aspazijas lugai un tās krāšņajai valodai, ar balss un ritma spēlēm izgaismo (šis ir tiešs apzīmējums), jo ar gaismas strēli tiek izgaismots kāds no personāžiem un mēs, skatītāji, sekojam līdzi sižetam par sievietes liesmaino būtību un pretrunu pilno dabu.

Režisors Andrejs Jarovojs atklāj, kā tapis darbs un velk paralēles ar 2011.gadā iestudēto Ingas Gailes poētisko stāstu „Āda”. Abos iestudējumos piedalās aktrise Anta Aizupe.

Pie izrādes veidotājiem jāmin Jānis Burmeisters – ritmisku bītu radītājs. Savukārt aktrises Anta Aizupe, Ilva Centere, Sandija Dovgāne un Ance Muižniece iejūtas dažādos lugas tēlos un ritmiski, reizēm nosacīti, tomēr emocionāli izdzīvo savu varoņu stāstu.

Izrādes  vizuālo tēlu paspilgtina kostīmu mākslinieces Ievas Veitas-Breidakas radītie tērpi vai kāda spilgta to detaļa.

Aspazijas luga „Ragana” Andreja Jarovoja radošajā interpretācijā uzrunā mūsdienu skatītāju, jo personības veidošanās ceļš aizvien svarīgs, lai kādā laikā mēs dzīvotu.

Jauniestudējumu „Ragana” Ģertrūdes ielas teātrī rādīs atkal 24.novembrī, pēc tam 16. un 17.decembrī. Tāpat gan novembrī, gan decembrī iespēja redzēt Andreja Jarovoja 2011.gadā iestudēto Ingas Gailes poētisko stāstu „Āda”.