„Nasing spešal” ir ne tikai labi zināma frāze, par ko 2008.gadā Atis Slakteris ieguva „Gada naglu” spārnoto izteicienu aptaujā, šāds nosaukums arī jaunākajam iestudējumam Ģertrūdes ielas teātrī. Izrādes pamatā ir viena no ilgākajām Saeimas sēdēm Latvijas vēsturē 2008.gada decembrī. Režisors Andrejas Jarovojs sadarbībā ar komponisti Lindu Leimani Saeimas deputātu un valdības pārstāvju runāto sēdes laikā pārstrādājuši krāsainā dokumentālā mozaīkā.

Sēdes darba kārtībā bija nākamā gada valsts budžeta un tā pavadošo likumprojektu grozījumi, arī Administratīvi teritoriālās reformas likums un vēl citi. Turklāt Latviju tobrīd skāra pasaules ekonomiskā un vietējā politiskā krīze. Izrādē pieci aktieri pelēkos kostīmos gan kā koris, gan brīžiem kā solisti atklāj sēdes saturu. Un daudzo likumprojektu izskatīšana, šķiet, nekad nebeigsies.

Režisors Andrejs Jarovojs šoreiz sadarbojies ar komponisti Lindu Leimani, un nošķirt abu veikumu pagrūti arī aktieriem. Izrādē piedalās Ansis Bētiņš, Artūrs Čukurs, Jana Ļisova, Elizabete Skrastiņa un Mārtiņš Upenieks. Dailes teātra aktieris Mārtiņš Upenieks jau iepriekš sadarbojies ar Ģertrūdes ielas teātri un režisoru Andreju Jarovoju izrādē „Rondo”, nu sadarbība turpinās.

Savukārt pēc izrādes aktrises Jana Ļisova un Elizabete Skrastiņa dalās darba tapšanas aizkulisēs.

Vēl noteikti jāuzsver Ievas Kauliņas veidotais video, telpas fonā burtu un vārdu nebeidzamais virknējums brīžiem lasāms līdzi, brīžiem burti saplūst, tiek izcelts viens vārds vai runās minētie skaitļi. Man prātā palicis vārds „kauns”. Izrādes beigās burtu virknējums sabirst vienā kaudzē.