Caur sengrieķu mitoloģiju risināt šodienas pasaules aktuālos jautājumus – to piedāvā jaunākā Ģertrūdes ielas teātrī tapusī izrāde „Escape room: mīts par brīvību”. Tā tapusi Gētes institūta starptautiska projekta „Brīvtelpa” ietvaros. Trīs izrādes dalībnieki - Mārtiņš Eihe, Agate Bankava un Artūrs Čukurs arī skatītājiem liek domāt un darboties līdzi, un skatītāju viedoklis nosaka izrādes gaitu. Vēl radošajā komandā strādājušas dramaturģe Laila Burāne un scenogrāfe un kostīmu māksliniece Ieva Kauliņa.

Izrādes dalībnieki vispirms iepazīstina ar sevi un atklāj tās tapšanas gaitu, skatītājiem atrodoties ciešā lokā ap nelielo spēles laukumu. Vienā malā tāfele, kas izrādes beigās būs aizpildīta ar skaitļiem, ar skatītāju balsojumu, un katrai izvēlei būs nozīme. Tā ir kā izlaušanās spēle, kas pieprasa atbildēt uz jautājumu: „Kad mēs esam brīvi?”

Ideja ir transformējusies, tomēr iestudējuma pamatā saglabājot mītu par Mīnotaura labirintu. Lai uzturētu mieru starp karojošajām valstīm, Atēnu iedzīvotājiem uz Krētu ik gadu jāsūta septiņi zēni un septiņas meitenes. Upuri tiek ievesti labirintā, kur tos aprij Mīnotaurs – briesmonis ar vērša galvu un cilvēka ķermeni. Varonis Tēsejs nolemj izbeigt nežēlīgo asinsizliešanu.

Tā kā izrāde tapusi starptautiska projekta „Brīvtelpa” ietveros, tās mērķis noskaidrot, kas notiek ar brīvību Eiropas pilsētās - kādi jautājumi aktualizējas, kādas problēmas kļūst saskatāmas katrā no pilsētām - tā iztālēm ļaujot paskatīties uz sevi no malas un savstarpēji iedvesmojot.

„Escape room” tuvākās izrādes Ģertrūdes ielas teātrī tiks rādītas 11. un 12.aprīlī.