Hormonālā fona ietekme uz civilizācijas vēsturi caur vēsturisko personu – Ļeņina, Riharda Vāgnera un Modesta Musorgska tēliem ieinteresējusi tēlnieku Gļebu Panteļejevu izstādē „Hormonija”. Izstāde būs apskatāma galerijā “Māksla XO” no 15. oktobra līdz 16. novembrim.
"Izstāde ir veltīta hormonālam fonam, ne tikai kā mūsu rīcības un uzvedības noteicējam un vēlmju kontrolētājam un izraisītājam, bet tādā vēsturiski politiskā kontekstā. ko nozīmē hormoni konkrēto vēsturisko personāžu rīcībā," raidījumā Kultūras Rondo atklāj mākslinieks Gļebs Panteļejevs.
Izstādes apmeklētājus pirmie sagaida divi vilki.
"Šī izstāde ir ar vislielāko diskomforta devu. Parasti meklēju harmoniju darbos, šī ir disharmoniska izstāde. Tie vilki, viņi arī novietoti attiecīgi, kā tādas kolonnas pie ieejas, tur ir milzīgs diskomforts, pat izmisums. Tur ir agresija, saistīta ar pasaules izjūtu pēdējos gados. Tas nav tikai "kovids". Tas balstījās uz negatīvām, brīžiem drūmām domām ne tikai Covid sakarā, bet šī brīža civilizācijas attīstību.
Jo vairāk to uzzina, jo skumjāks paliec. Tur ir arī eksistenciālas skumjas, skumjas par dzīvi kā tādu, par mākslinieku šajā dzīvē," turpina Gļebs Panteļejevs.
Lai arī par sevi mākslinieks saka, ka nav politiski aktīvs, vienīgi piedalās vēlēšanās, atsaucoties uz vakardienas akciju "Nesaprašanās siena", atzīst, ka "tagad bijām spiesti apvienot spēkus un resursus, jo
tas, ko izdarīja valdība sakarā ar nodokļu politikas izmaiņām, jo jaunie noteikumi sevišķi autoratlīdzību jomā, ir katastrofa radošai sfērai un tā balstās uz absolūtu neizpratni, kas ir radošs darbs.
Mūs vienkārši grib pielīdzināt ražotājiem. Visu cieņu, kādam ir jāražo, bet tas neatbilst radošā procesa būtībai".
Mākslinieks norāda, ka nodokļu slogs, ja izmaiņas pieņems, viņam pieaugs trīs reizes un tas lielformāta darbus ļoti sadārdzinās. Gļebs Panteļejevs jau iepriekš minējis, ka iespējams, šī ir viņa pēdējā izstāde, ja nebūs pozitīvu izmaiņu.
"Pateicoties šim režīmam [nodokļu], kas bija līdz šim, mēs arējām atļauties paši kaut ko tādu darīt. Tagad mana vienīgā iespēja būs rakstīt Kultūrkapitālam, kur var saņemt principā nabadzības pabalstu, stipendiju, kas manā gadījumā ir varbūt vienam darbam trešā daļa no liešanas cenas. Tas neglābj situāciju. Man atliek tikai no kartona kaut ko taisīt, no makaroniem līmēt. Redzēs," vērtē Gļebs Panteļejevs.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X