Šodien, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, Kultūras rondo sūta sveicienu pašiem jaunākajiem no mūsu klausītājiem, iepazīstinot ar divām jaunām dzejoļu grāmatām: Ineses Zanderes krājumu “Kaķis uz klavierēm” un Māra Runguļa dzejoļu kopojumu “Zvirbulim nenāk miegs”. Tās lasītāju rīcībā nodevuši apgādi “Liels un mazs” un “Pētergailis”.

Ineses Zanderes dzejoļu krājums “Kaķis uz klavierēm” nav par rāmu kaķi, kas snauž uz klavierēm un murrā, bet par negaidītu lēcienu, kas pilnmēness naktī uzrauj kājās visu māju. Tā ir pastaiga vienlaikus pa grāmatas lappusēm un arī vienu no pašām skaistākajām Rīgas apkaimēm – Āgenskalnu. Pateicoties mākslinieces Anitas Paegles ilustrācijām, šajā gājumā rīdzinieki atpazīs pazīstamas ēkas, ieliņas un parkus, savukārt citiem tā būs, domājams, saistoša iepazīšanās, lai pieredzētu grāmatā atainotās vietas klātienē.

Bērnu rakstnieks un dzejnieks Māris Rungulis pērn nosvinēja 70 gadu jubileju. Par godu šim nozīmīgajam notikumam, izdevniecība “Pētergailis” ir laida klajā Māra bērnu dzejas krājumu “Zvirbulim nenāk miegs”. Tajā lasāmi gan vēl nepublicēti dzejoļi un atdzejojumi, gan vārsmojumi no dažādos gados izdotiem krājumiem: “Rasas pilieni”, “Vēja spēles”, “Vakara pasakas”, “Balti putu viļņi lēkā” un “Čiepa liepā”. Krāsainu un dzīvības siltumu apliecinošu ilustrāciju birumu sarūpējusi māksliniece Vivianna Maria Staņislavska. Pašam autoram, sākot mūsu sarunu, vispirms jautāju: “Ko tas īsti nozīmē – rakstīt dzeju bērniem?”